Domžalčani zlahka do polfinala Pokala Spar

Helios Sunsi so polfinalisti Pokala Spar, potem ko so tudi na drugi četrtfinalni tekmi prišli do zmage nad tretjeligašem Ježico. Po slavju v Ljubljani z 81:69 je bilo tokrat bolj prepričljivih 105:64.

Sosedskim Ježičanom, ki igrajo z močnim Domžalskim pridihom, ne gre oporekati borbenosti, trenerju Juretu Močniku in njegovim varovancem lahko iskreno čestitamo za nastope v letošnjem pokalnem tekmovanju, kjer so enega za drugim premagovali bolj renomirane nasprotnike, odlično pa jim kaže tudi v 3. SKL, kjer letos v trinajstih odigranih tekmah še niso okusili grenkobe poraza.

Domžalčani so svojo nalogo opravili rutinirano, brez preveč porabljene energije, saj jih že v petek ob 18.00 čaka domača tekma Lige Nova KBM proti Nutrispoint Iliriji, dan pozneje pa pot v Banja Luko, na četrti letošnji turnir Lige ABA 2. Povratno pokalno tekmo so odprli podobno kot pred dvema dnevoma v Ljubljani, z visokim tempom, ki ga je narekoval predvsem Carlbe Ervin, in številnimi uspešno zaključenimi napadi, le da tokrat ritem igre po prvih menjavah ni padel in je bilo tako v 17. minuti, po košu Miroslava Pašajlića, prvič že +20, 43:23, ob polčasu pa je bila razlika še za odtenek višja (51:28).

V drugem polčasu je domžalska prednost zrasla tudi na +30 in več, trener Dejan Jakara pa je lahko več minut ponudil še mlajšemu delu zasedbe Helios Suns. Za končnih 105:64 je z zabijanjem poskrbel Tibor Mirtič. Prvi strelec tekme je bil Pašajlić (5 podaj) z 21 točkami, pri Ježici pa sta jih po 15 dosegla člana domžalskih ekip U17 in U19, Alen Zulić in Miha Mivšek (5 skokov).

Ob Helios Sunsih se je v polfinale Pokala Spar uvrstila tudi Krka, ki je bila dvakrat prepričljivejša od Šentjurja, v paru Zlatorog Laško – Cedevita Olimpija je favorit izrazit, med Rogaško in Ilirijo, zmagovalec tega para se bo za mesto v finalu pomeril z Domžalčani, pa se bo zagotovo še močno iskrilo.

Pokal Spar, povratna tekma četrtfinala (Domžale, 31. 1. 2022)

Helios Suns – Ježica 105:64 (28:16, 23:12, 26:21, 28:15)

Helios Suns: Šujica, Bratec 5, Ferme 13 (6 skokov), Pašajlić 21 (5 podaj), Mirtič 2, Ervin 14 (5 podaj), Oman 9, Mahkovic 12, Jois 6 (7 skokov), Sirc 5, Prepelič 9 (5 skokov), Šantelj 9
Ježica: Rener 2, Zulić 15, Gale 2, Pevec Glavan 6, Leben 6, Ferjančič L. 2, Vesel 10, Ferjančič Ž., Jurak, Tajher, Zemljič 6 (5 podaj), Mivšek 15 (5 skokov)

Avtor: Helios Suns; Foto: Filip Barbalić/Helios Suns