Domžalčani v 2. krogu Lige za prvaka dosegli še drugo zmago

Helios Sunsi so v 2. krogu Lige za prvaka dosegli še drugo zmago, tokrat so slavili na gostovanju pri Nutrispoint Iliriji z 81:90. Tekma je bila večino časa izenačena, Domžalčani so do zmage prišli v zadnjih petih minutah. Blestel je kapetan Blaž Mahkovic, ki je srečanje končal z 28 točkami, 9 skoki in 5 podajami. Prihodnjo sredo sledi domač obračun z novomeško Krko.

Uvodne minute so pripadle Helios Sunsom oz. predvsem Leonu Šantlju, ta je bil na začetku tekme praktično nezaustavljiv, Domžalčani pa so hitro prišli do dvoštevilčne razlike (11:23). Se je pa ob izteku prve četrtine in na začetku druge vsa priigrana prednost hitro stopila, domači so z nekaj zadetimi meti iz razdalje in serijo 11:0 povedli s 25:24. Od tu naprej smo spremljali izenačen obračun, v katerem si nobena od ekip vse do zadnje četrtine ni priigrala občutnejše prednosti. Ob polčasu so recimo Sunsi vodili za dve, 38:40, pred zadnjo četrtino pa domači za točko, 61:60.

Sredi zadnje četrtine, po trojki in še dodatnem prostem metu Tadeja Fermeta, je Helios ušel na 70:76, nekaj trenutkov pozneje, ko je enega od dveh prostih metov zadel Venky Jois, je bilo +7, 74:81. Ko je nato še Bine Prepelič zadel trojko za 76:84, do konca pa sta bili le še slabi dve minuti, je bila tekma bolj kot ne odločena. Končni izid 81:90 je še z enim zadetim metom izza črte 6,75 postavil Mahkovic. Slednji je bil z 28 točkami (trojke 6/7), 9 skoki in 5 podajami prvo ime srečanja. Sledil mu je Šantelj z 19 točkami in pa Prepelič z dvojnim dvojčkom, 13 točk in 12 skokov. Pri domačih sta po 13 točk dosegla Dejan Milašinović in Robert Jurković.

Ilirija bo šele 23. marca odigrala svojo naslednjo tekmo, ko jim v goste prihaja Krka, slednja pa bo že prihodnjo sredo, 16. 3., gostovala tudi v Domžalah.

Liga Nova KBM za prvaka, 2. krog (Ljubljana, 11. 3. 2022)

Nutrispoint Ilirija – Helios Suns 81:90 (17:24, 21:16, 23:20, 20:30)

Ilirija: Pavliha, Cerkvenik 8, Pelko 11 (7 podaj), Kraljević 4, Milašinović 13, Pajić 6, Jurković 13, Mikuš, Bačvič 12, Ciani 7 (8 skokov), Kureš 5, Vončina 2
Helios Suns: Bratec, Ferme 13, Pašajlić 4, Mirtič, Ervin 4 (6 podaj), Oman 4, Mahkovic 28 (9 skokov, 5 podaj), Jois 5, Sirc, Prepelič 13 (12 skokov), Šantelj 19

Avtor: Helios Suns; Foto: Ilirija