Dobra forma Helios Sunsev pred odhodom v Skopje, v gosteh ugnali Terme Olimia

Helios Sunsi so v 7. krogu Lige NKBM za prvaka gostovali v Podčetrtku in z odlično igro predvsem v prvem polčasu ugnali domače Terme Olimia s 76:89. Počitka ne bo veliko, že jutri sledi dolga vožnja v prestolnico Severne Makedonije, kjer se bo prihodnji teden odvijal zaključni turnir NLB Lige ABA 2.

Domžalski košarkarji so srečanje v Podčetrtku odlično odprli in sredi prve četrtine po trojki Bineta Prepeliča povedli že s 5:17. V 7. minuti je bilo že +14, 7:21, do konca prve četrtine pa so domači s koši nekdanjega “barvarja” Sandija Čebularja in mladega Gašperja Škorjanca prepolovili zaostanek (16:23). Na začetku 2. četrtine so se “termalci” približali na -2, 23:25, Domžalčani pa so odgovorili s serijo 10:2 za pobeg na 25:35. Ob razpoloženem Prepeliču je zaključek prvega polčasa pripadel še Leonu Šantlju, oba sta v prvi polovici tekme prispevala po 15 točk, Helios pa je ob glavnem odmoru vodil z visokih 30:48.

Ko je razlika na začetku 3. četrtine narasla na +24, 31:55, je delovalo, da je tekma odločena. A se domači s tem niso strinjali. Odprlo se jim je pri metu iz razdalje, tri trojke je zadel Škorjanc, po eno so dodali Milojko Vasilić, Nejc Strnad ter Simo Atanacković, in se do konca tretjega dela igre približali na -8, 57:65. A bližje od tega le niso mogli, v zadnji četrtini so Helios Sunsi uspešno nadzorovali potek srečanja, razliko vseskozi držali okoli varnih +10, na koncu pa slavili s 76:89.

Pri domačih je Škorjanc z 29 točkami dosegel svoj strelski rekord v 1. SKL, Atanacković je dodal 14 točk in 7 skokov. Pri Heliosu je bil odličen Prepelič s 27 točkami in 10 skoki, 19 točk je prispeval Šantelj, 11 točk in 6 podaj pa je dodal Miroslav Pašajlić.

Košarkarje Term Olimia naslednja tekma državnega prvenstva čaka že v sredo, 13. aprila, ko bodo doma gostili Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur, Domžalčani, ki so z izkupičkom petih zmag in dveh porazov sami na vrhu prvenstvene razpredelnice, pa že jutri čaka pot v Skopje, kjer jih v sredo čaka četrtfinalni obračun Lige ABA 2 proti Zlatiboru (Srb). Morebitno polfinale bo v petek, 15. 4., finale pa v nedeljo, 17. 4. Vse tekme si boste lahko ogledali v prenosih na TV Arenasport.

Liga NKBM za prvaka, 7. krog (Podčetrtek, 9. 4. 2022)

Terme Olimia – Helios Suns 76:89 (16:23, 14:25, 27:17, 19:24)

Terme Olimia: Muratović 2, Bizjak 2, Strnad 5 (6 podaj), Škorjanc F., Boršič, Švigelj (5 skokov), Škorjanc G. 29, Williams 2, Čebular 8 (6 podaj), Cerkovnik 3, Atanacković 14 (7 skokov), Vasilić 11
Helios Suns: Bratec, Ferme 6, Pašajlić 11 (6 podaj), Mirtič 2, Ervin 8, Oman 7, Mahkovic 9 (6 skokov, 7 podaj), Sirc, Prepelič 27 (10 skokov), Šantelj 19

Avtor: Helios Suns; Foto: Helios Suns