Če bi obračun s Podgorico trajal le kakšno minuto dlje

Helios Sunsi so novo sezono Lige ABA 2 odprli s tesnim porazom proti lanskemu polfinalistu, ekipi Podgorice. Ta je do prednosti prišla v tretji četrtini, nato pa kljub odličnemu strelskemu finišu Domžalčanov prednost uspela zadržati vse do zadnje sirene. Končni rezultat je bil 95:90. Sunse naslednja tekma čaka v četrtek, 14. 10., proti Sparsom iz Sarajeva.

Največ težav je Domžalčanom povzročal nekdanji košarkar Olimpije in Partizana, Nikola Janković, ki je bil z 28 točkami in 8 skoki praktično nezaustavljiv. Pobral je tudi odločilna dva napadalna skoka v zaključku tekme, ki sta odnesla še zadnje upe na zmago Sunsov. Po izenačenem prvem polčasu je sicer Podgorica do odločilne prednosti prišla v tretjem delu igre, ki so ga Črnogorci dobili s 26:13, Domžalčani pa so vse do zadnjih treh minut bolj medlo nižali zaostanek. Nato pa hud preblisk, z razdalje sta nekajkrat zadela Tadej Ferme in Miroslav Pašajlić, razlika pa se je stopila na vsega tri (90:87) in nato celo dve točki (92:90). A kot rečeno, do meta za morebiten podaljšek ali zmago Helios Sunsi le niso prišli, za kar je poskrbel Janković. Tudi v celoti gledano je bil ravno skok glavna prevaga med ekipama, Podgoričani so jih zbrali 12 več od Domžalčanov.

Prvega strelca Podgorice smo že omenili, na domžalski strani je Ferme tekmo končal pri 22 točkah, Blaž Mahkovic jih je dodal 16, Carlbe Ervin pa 14, skupaj s 5 podajami.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Čestitke Podgorici za zmago. Za razliko od lanske sezone smo tokrat mi lovili nasprotnika, z nekaj več sreče pa bi lahko celo preobrnili rezultat. Gledano skozi celotno tekmo Podgoričanom nismo uspeli parirati v skoku, v oči bode predvseh njihovih 16 skokov v napadu. Hitro bo treba opraviti analizo tekme in se dobro pripraviti na naslednji obračun s Sparsi.”

Liga ABA 2, 1. krog (Zlatibor, 11. 10. 2021)

Helios Suns – Podgorica 90:95 (17:18, 22:21, 13:26, 38:30)

Helios Suns: Šujica, Bratec 8, Ferme 22, Pašajlić 9, Mirtič, Ervin 14 (5 podaj), Oman 8, Mahkovic 16, Jois 9, Sirc, Prepelič 2 (11 skokov), Šantelj 2
Podgorica: Bulajić, Vulević, Čarapić 11, Mališić, Paunović 13, Kovačević 21 (6 skokov), Kaludjerović, Sejfić 8 (11 skokov), Janković 28 (8 skokov), Korač 7 (9 podaj), Langović 7, Vukčević

Avtor: Helios Suns; Foto: Liga ABA 2 / Dragana Stjepanović)