11. zaporedna zmaga odlična popotnica za naslednji ABA2 turnir

Helios Sunsi so prišli do devete zmage v Ligi Nova KBM, skupno z Ligo ABA 2 pa je bila to že 11. zaporedna tekma, ki so jo Domžalčani končali z dvignjenimi glavami. Na Polzeli so Hopsi v 1. polčasu še uspeli držati korak s Heliosom, v drugem ni šlo več. Kapetan Blaž Mahkovic je tekmo končal pri 31 točkah.

Po dokaj izenačenem prvem polčasu, ki so ga Domžalčani dobili za dve, 40:42, se je prednost na stran Heliosa začela nagibati v tretji četrtini, ki so jo Sunsi dobili za 10 (16:26). V zadnjem delu igre je razlika narasla tudi že na +17, končalo pa se je udobnih 73:85. Izpostaviti velja izjemno strelsko predstavo kapetana Mahkovica, ki je zadel vseh šest metov izza črte 6,75m, in pa nekaj atraktivnih potez Urbana Omana in Venkyja Joisa, ki jih boste lahko v naslednjih dneh zasledili na naših družbenih omrežjih.

Prvo ime domačih Hopsov je bil nekdanji košarkar Heliosa Marko Vranjkovič, ki je 18 točkam dodal še 9 skokov, Miha Vašl je ob 17 točkah dosegel 6 podaj. Na drugi strani je Mahkovic v statistiko vpisal 31 točk in 4 skoke, Carlbe Ervin pa 16 točk in 4 podaje. V naslednjem tednu Domžalčane v Sarajevu čaka tretji letošnji ABA2 turnir, v državnem prvenstvu, kjer ob devetih zmagah in enem porazu zasedajo sam vrh lestvice, pa bodo naslednjo tekmo, zadnjo v tem koledarskem letu, odigrali 26. decembra v Laškem. Hopsi bodo 18. decembra gostili Triglav.

Liga Nova KBM, 10. krog (Polzela, 10. 12. 2021)

Hopsi Polzela – Helios Suns 73:85 (22:26, 18:16, 16:26, 17:17)

Hopsi: Rizman 15 (5 podaj), Oberlajt, Pešak 2, Besedić 7 (5 skokov), Omladič, Glavan 4, Vranjković 18 (9 skokov), Bašić 6, Vašl 17 (6 podaj), Goltnik 4
Helios Suns: Šujica, Bratec, Ferme 3, Mirtič 2, Ervin 16, Oman 8, Mahkovic 31, Jois 8, Sirc, Prepelič 11, Šantelj 6

Avtor: Helios Suns; Foto: Helios Suns