Judoisti tekmovali na Pokalu Nika Vrabla in spoznali olimpijsko prvakinjo Majlindo Kelmendi

V soboto, 18. decembra 2021 so se judoisti Judo kluba Komenda ponovno izkazali na še zadnjem tekmovanju v letu 2021, na Pokalu Nika Vrabla v Mariboru. Tekmovanje je bilo odločilno za končne uvrstitve tako na klubski lestvici skupnih in posameznih kategorij, kot tudi posamično, kjer sta odlično uvrstitev na 2. mesto v kategoriji U14 v Sloveniji uspela zadržati Haya Veinhandl Obaid in Žiga Pahor.

Srčno so se borili vsi tekmovalci in Judo klub Komenda pripeljali na končno 12. mesto od 55 klubov. Zaslužili so kar nekaj medalj, malo smole pa so imeli pri borbah za tretja mesta.

V kategoriji U16 je 2. mesto osvojil Maj Lokar Gros, ki je prvič prešel v višjo težinsko kategorijo in tudi tam nasprotnikom predstavljal trd oreh. Odlično je zaključil tudi Luka Žagar, ki se je uvrstil na 3. mesto. Anej Kladnik Volf je osvojil točke s 7. mestom.

Med starejšimi dečki in deklicami U14, je bila Haya Veinhandl Obaid že na svoji osmi tekmi zaporedoma 1., le enkrat v tem letu je osvojila 3. mesto, na vseh ostalih je stala na najvišji stopnički. Čisto enako zgodbo je letos zapisal Žiga Pahor, ki je orav tako na vseh osmih tekmovanjih ostal vodilni, zalomilo pa se mu je prav na tej zadnji tekmi, kjer je osvojil še vedno visoko 3. mesto.

V kategoriji U14 je bila tretja še Timeja Starovasnik, za stopničke pa je v zadnji borbi zmanjkalo Karimu Veinhandlu, ki je bil peti.

Zasluzili smo si nekaj medalj, malo smo imeli tudi smole pri borbah za tretja mesta.

Tekmovali so tudi mlajši dečki U12, ki so se letos odlično borili in bili vodilni v skupnem seštevku. 2. mesto sta osvojila Leon Adrović in Pavle Ilić, peto pa Stefan Savić.

Na tekmovanju so se spoznali tudi z judoistko Majlindo Kelmendi, ki je osvojila prvo olimpijsko kolajno za Kosovo in bila olimpijska prvakinja v judu do 52kg, leta 2016 v Riu de Janeiru.