Jernej Prebil z dvema naslovoma državnega prvaka na 50 m in 100 m prosto

Plavalci 1. in 2. selekcije Plavalnega kluba Calcit Kamnik v kategoriji dečkov (13 in 14 let) in deklic (11 in 12 let) – Eva Bende, Marja Maček Sitar, Meta Mali, Žana Peterlin, Maša Varga, Maja Vezenkova, Jaka Planinc, Jernej Prebil in Matej Stele so nas na državnem prvenstvu v Kranju, ki je potekalo od 22. do 24. julija, razveselili z odličnimi rezultati. Še posebej smo se veselili uspehov Jerneja in Eve ter ekipe plavalk v štafeti.

Jernej Prebil je na državnem prvenstvu dosegel zavidljive uspehe, postal je:

• državni prvak na 50 m prosto s časom 25.53
  • državni prvak na 100 m prosto s časom 55.85
  • osvojil srebro na 50 m hrbtno in
  • 3. mesto na 200 m in 400 m prosto

Eva Bende je osvojila 3. mesto na 100 m in 200 m prosto.

Štafeta deklet (Eva Bende, Žana Peterlin, Maša Varga in Maja Vezenkova) si je priborila bron na 4 x 200 m prosto.

V skupnem moštvenem točkovanju se je kamniška devet-članska ekipa uvrstila na 8. mesto med 23 sodelujočimi klubi.

Tudi plavalci 3. selekcije so uspešno zaključili sezono na državnem prvenstvu za mlajše dečke (12 let in mlajši) in deklice (10 let in mlajše) v Brestanici, ki je potekalo 16. in 17. julija 2016. Maša Mikuš, Taja Vejnovič, Iza Videc, Nik Peterlin, Jakob Prebil in Gašper Stele so se na tekmovanju dobro izkazali in izboljšali svoje osebne rekorde. Najbolje se je izkazala Iza Videc, ki se je uvrstila med prve tri najboljše plavalke v mlajšem letniku (9 let in mlajše) in si tako prislužila diplome v disciplinah:

• 200 m prosto – diploma za 2. mesto
  • 100 m prosto – diploma za 3. mesto
  • 200 m hrbtno – diploma za 3. mesto

V skupnem moštvenem točkovanju se je kamniška šest-članska ekipa uvrstila v zlato sredino. Zasedli so 13. mesto med 24 sodelujočimi klubi.

Plavalcem in trenerjema Emilu Tahiroviću in Gaji Lorenci čestitamo za dobro opravljeno delo in jim želimo prijetne počitnice!

Avtor: Za PKK, Helena Končar; Foto: PKK