Helios Sunsi v četrtfinalu pokalnega tekmovanja

Helios Sunsi so v povratni tekmi 5. kroga Pokala Spar ugnali kranjski ECE Triglav s 85:63 in se tako uvrstili v četrtfinale pokalnega tekmovanja. Trener Jovan Beader je ogromno minut namenil mladim košarkarjem, ki pa so tokrat svojo priložnost bolj kot ne zapravili. Rezultatsko so bili sicer uspešni, a pristop vseeno ni bil na želeni ravni. Novo priložnost, če jo bodo seveda dobili, imajo že danes, ko Sunse ob 19. uri čaka obračun pokala Helios Alpe Adria z avstrijskim Grazem.

Glavnino tekme so na parketu preživeli 17-letni Alexander Shashkov, 18-letni Nejc Klavžar in 19-letni Urban Oman. Do kar nekaj minut je prišel še drugi 17-letnik Adrian Jogan, prve uradne minute letos pa je ujel tudi 19-letni Aljaž Bratec, ki je bil do zdaj na strani zaradi poškodbe stopala. Ob njih je trener Beader, približno vsakemu po 10 minut, namenil tudi starejšim košarkarjem, ki so tokrat pokazali veliko več interesa, predvsem pa zbranosti za igro, kot mlajši.

Sicer so bili Domžalčani stalno v prednosti, le-ta je bila ob koncu 3. četrtine tudi že 24 točk (58:34), a so se Triglavani, tudi zelo poletna, mlada ekipa, s serijo 14:0 približali na vsega -12 v začetku zadnje četrtine. Kljub temu domača zmaga ni bila niti za trenutek ogrožena, po nekaj koših Jureta Pelka ter mladih Shashkova in Jogana se je končalo z dokaj prepričljivih 85:63.

Domžalčani so si točke lepo porazdelili; 16 jih je dosegel Alexander Shashkov, 13 Adrian Jogan, po 11 pa sta jih dodala Jure Pelko in Blaž Mahkovic. Na drugi strani jih je Željko Markovič dosegel 16, 15 pa jih je dodal komaj 16-letni Andrej Stavrov.

Ritem tega tedna je res naporen, saj Domžalčane naslednja tekma čaka že danes, ko v pokalu Helios Alpe Adria, ob 19. uri, v domači dvorani, gostijo UBSC Raiffeisen Graz iz Avstrije.

Gre za drugo medsebojno tekmo teh dveh nasprotnikov letos, v obračunu pred slabim mesecem dni so Domžalčani v Grazu visoko slavili s 101:59. Prvo ime gostov je Američan Darien Nelson-Henry, s 15,5 točkami in 10,5 skoki tudi prvi strelec in skakalec ekipe. Vabljeni!