Helios Suns do zmage v Novem mestu

Domžalski košarkarji so z odličnim drugim polčasom, ki so ga dobili z 39:24, prišli do velike gostujoče zmage proti novomeški Krki; končalo se je s 66:73.

Prvih dvajset minut je bilo skoraj, da v celoti poravnanih. Ob prvem malo daljšem odmoru so Sunsi vodili s 15:17, bili v 17. minuti še poravnani na 31:31, potem pa so domači na hitro pobegnili in po dveh trojkah Paola Marinellija ob polčasu vodili z 42:34.

Če bi bili Domžalčani na začetku drugega polčasa bolj zbrani v napadu, bi lahko domače Krkaše še hitreje ujeli, saj slednji kar pet minut niso dosegli točk. Se je pa Heliosu uspelo popolnoma približati v 27. minuti, ko je Krešimir Radovčić s trojko izenačil na 48:48, že v naslednjem napadu pa je Leon Šantelj poskrbel za domžalsko vodstvo. Zaključek 3. in začetek zadnje četrtine je zaznamoval Blaž Mahkovic, ko je zadel še Aljaž Bratec, pa so Sunsi v 32. minuti vodili že za 10, 48:58. Nato so do zadnje sirene le še kolikor toliko mirno nadzorovali razliko, na koncu pa se veselili zmage s 66:73.

Mahkovic je dosegel 21 točk, večino v 2. polčasu, in temu dodal še 6 skokov, 15 točk je prispeval Šantelj, 14 pa Radovčić. Prvi strelec domačih je bil Luka Lapornik z 20 točkami.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Čestitam fantom za zmago. Izkoristili smo Krkino krizo. V prvem polčasu smo bili slabi v obrambi, v drugem pa odlični in to je prevesilo tehtnico v našo korist.”

Domžalčane ta teden čaka še gostovanje pri Nejcu Klavžarju in njegovih Sparsih Sarajevo, potem pa vsaj za dva tedna sledi malce bolj miren urnik le tekem v Ligi ABA 2, saj v naslednjem krogu državnega prvenstva Sunsi počivajo.

1. SKL, 6. krog (Novo mesto, 4. 11. 2019)

Krka – Helios Suns 66:73 (15:17, 27:17, 6:20, 18:19)

Krka: Cosey 4 (6 podaj), Jarc, Marinelli 13, Škedelj, Stipaničev, Đapa 3, Fifolt 4 (6 skokov), Balažič 9 (5 skokov), Jošilo 8 (9 skokov, 5 podaj), Lapornik 20, Ramljak 5, Osolnik
Helios Suns: Konjević 12 (7 skokov), Šikanić, Radovčić 14, Prepelič, Pelko 1 (7 podaj), Bratec 5, Oman 2, Šantelj 15, MAhkovic 21 (6 skokov), Florveus 3, Strel

Avtor: Helios Suns; Foto: Drago Perko / KK Krka