Helios doma boljši od Grosuplja

V soboto, 19.01.2013, so Domžalčani v 12. krogu Lige Telemach gostili Grosupeljčane, ki so jih v prvi letošnji medsebojni tekmi presenetljivo premagali na domačem parketu. Tokrat Helios ni dopustil presenečenja in na koncu slavil s 85:60.

Začetek tekme kljub vsemu ni bil tako enostaven, kot se je verjetno pričakovalo. Prva četrtina je bila še povsem poravnana (17:17), tudi v nadaljevanju pa so gostje iz Grosuplja ostajali na nevarni razdalji. Tako je bilo vse do 23. minute, ko je bilo še +4 za Helios (42:38), potem pa je razlika, ko so Domžalčani začenjali malo bolj zadevati svoje odprte mete, začela naraščati.

Konec tretje četrine je Helios prišel do delnega rezultata 15:4, ter si tako priigral 15 točk prednosti (57:42). V zadnjem delu igre je prednost Domžalčanov vseskozi naraščala, ustavla pa se je na +25, 85:60.

Pri Heliosu je Gezim Morina dosegel 18 točk, 16 točk in 7 skokov pa je prispeval Nikola Gaćeša. Pri Grosuplju je nekdanji "barvar", Marko Antonijević, dosegel 14 točk.

V naslednjem krogu bodo Domžalčani spet igrali doma, v goste prihaja Rogaška Crystal. Tekma bo v soboto, 26.01., ob 19. uri, v Hali KC.