Zmaga Žige Jana Novaka na prvenstvu v gorskem kronometru na Bukovico

V organizaciji Atletskega tekaškega društva Savinjčan je v petek, 14. aprila potekalo prvenstvo Slovenije v gorskem kronometru na Bukovico za mlade in mladince. Na tekaško-gorskem kronometru se je več kot odlično odrezal Domžalčan Žiga Jan Novak, saj je v svoji kategoriji zmagal.

Žiga Jan Novak je ob naslovu državnega prvaka v gorskih tekih, ki ga je osvojil prejšnji mesec na teku na Sv. Primoža, včeraj ponovno z odlično predstavo osvojil prvo mesto na prvenstvu Slovenije v gorskem kronometru za mlade in mladince, ki je bila tudi druga pokalna tekma na kronometru na Bukovco.

Ob zelo težki in razmočeni progi je Žiga Jan dosegel odlični čas 10 minut. Poleg prvega mesta v svoji kategoriji, je bil tudi tretji v skupnem seštevku vseh nastopajočih, kar pomeni, da se je odlično kosal z dosti starejšimi gorskimi tekači.

Žiga Jan, letnik 2008, je član Atletskega kluba Olimpija, kjer ga trenira Damijan Zdovc

Miha Ulčar; Foto: Damijan Zdovc