Smučarski kamp za paraplegike na Rogli: Priložnost za nove izkušnje in nepozabne trenutke

Na Rogli se bo od torka, 28. januarja, do četrtka, 30. januarja, odvijal smučarski kamp Zveze paraplegikov Slovenije. Udeleženke in udeleženci bodo prvi dan namenili spoznavanju in pripravam, sredo pa preživeli na smučišču, kjer bodo uživali v vožnji po zasneženih strminah. Kamp se bo tradicionalno zaključil v četrtek dopoldne z veleslalomsko tekmo na smučišču Jasa (med 9.00 in 12.00), ki si jo bodo ogledali tudi udeleženci drugega smučarskega tabora za družine. Tabor organizira Zveza za šport invalidov Slovenije – Slovenski paralimpijski komite, pri čemer črpa iz dolgoletnih izkušenj Zveze paraplegikov Slovenije.

Prvi zavoji na monoskiju za sedem pogumnih novincev

Gregor Gračner, organizator kampa in referent za šport pri Zvezi paraplegikov Slovenije, z navdušenjem izpostavlja, da se bo dogodka udeležilo več kot 20 smučark in smučarjev. Posebej razveseljivo je, da bo kar sedem udeležencev prvič poskusilo smučanje na monoskiju. “To potrjuje, kako pomembni so tovrstni dogodki za vključevanje in spodbujanje športne aktivnosti med paraplegiki,” poudarja Gračner.

Foto: Zveza paraplegikov Slovenije

Jernej Slivnik: Navdih za prihodnje generacije

Kamp Zveze paraplegikov Slovenije je bil odskočna deska tudi za Jerneja Slivnika, najuspešnejšega slovenskega paramučarja. “Ponosni smo, da smo več kot 60 paraplegikom omogočili prve zavoje na snegu. Med njimi je bil tudi Jernej, ki danes z velikimi uspehi zastopa Slovenijo na mednarodnih tekmovanjih,” pojasnjuje Gračner. Slivnik, ki trenutno tekmuje na univerzijadi v Italiji, je pretekli konec tedna zmagal na dveh tekmah v Avstriji in je živi dokaz, kako lahko šport spremeni življenje.

Velik del uspeha kampa pripisujejo podpori študentk delovne terapije z ljubljanske Zdravstvene fakultete in njihovi mentorici, mag. Alenki Plemelj. Njihova pomoč je ključna pri učenju prvih zavojev novincev, kar Gračner iz srca ceni. Poleg tega kamp pridobiva dodatno strokovno pomoč, ki zagotavlja kakovostno izvedbo programa.

Foto: Zveza paraplegikov Slovenije

Prihodnje leto bo kamp dobil mednarodno dimenzijo. V sklopu projekta Erasmus+ želijo organizatorji program nadgraditi in razširiti možnosti za športno udejstvovanje paraplegikov. “Naša vizija je ustvariti še več priložnosti za šport in rekreacijo,” zaključuje Gračner z optimizmom.

Zveza paraplegikov Slovenije se zahvaljuje vsem, ki prispevajo k uspešni izvedbi tega pomembnega projekta. Vaša podpora pomaga širiti možnosti za aktivno življenje in nova doživetja.

Se vidimo na Rogli

Zveza paraplegikov Slovenije

 

Tagi