Po osvojenih odličjih, mladi tekmovalci v umetnostnem kotalkanju odšli na zaslužen oddih

Na Državnem prvenstvu 2022 v umetnostnem kotalkanju in tekmovanju za Pokal Slovenije, ki je potekalo minuli vikend na kotalkališču v Solkanu so tekmovalci Kotalkarskega kluba Zvezda osvojili 18 odličij. Pred zgoraj omenjenim državnim prvenstvom, pa so zvezdni tekmovalci še zadnjič preizkusili formo na Pokalu Pirueta, ki ga je organiziral Kotalkarski klub Pirueta Domžale.

Umetnostno kotalkanje zahteva veliko discipline, angažmaja, vztrajnosti, predanosti, borbenosti in pa športnega duha. Zahvalo in poklon za dosežke gre vsekakor v prvi vrsti pripisati požrtvovalnim tekmovalcem, trenerkama Petri Maške in Špeli Mikeln, ki v Kotalkarskem klubu Zvezda spremljata razvoj in napredovanje tekmovalcev, vodstvu kluba, staršem, starim staršem, prijateljem, vsem podpornikom in pa sponzorjem.

Tekmovalci, ki zastopajo KK Zvezda v letu 2022 so Mia Klemen (Skupina D1), Ula Hočevar (Skupina D1), Brina Škrlj (Skupina D2), Zoja Žlebnik (Skupina D2), Maja Trojanšek (Skupina E1), Anelie Seliškar (Skupina E1), Janja Kumin (Skupina E1), Vita Pirš (Skupina E1), Urša Demšar (Skupina E1), Julija Krajnik (Skupina E1), Špela Dominik (Skupina E1), Urh Rozman (Skupina E1), Hana Andželevski (Cicibani), Ajda Tavčar Zakrajšek (Cicibani), Ronja Tavčar Zakrajšek (Cicibani), Kristina Pavlovič (Cicibani), Eva Alič (Mlajše deklice) ter Eva Rozman (Kadeti).

Tekmovalci so trenutno na zasluženem dopustu, že prihodnji teden pa se skupaj s trenerji vračajo tako treningi, kakor tudi priprave na jesenski del sezone 2022.

Rezultati

V prvem delu sezone 2022 so tekmovalci KK Zvezda osvojili 14 zlatih, 13 srebrnih, 13 bronastih, ter kar 55 uvrstitev med najboljših petnajst v svojih kategorijah in disciplinah.

• Eva Alič je v kategoriji Mlajše deklice osvojila dvakratni naslov državne prvakinje, v disciplini prosti program in v disciplini obvezni liki
  • Ajda Tavčar Zakrajšek je osvojila naslov državne podprvakinje v kategoriji Cicibani v disciplini prosti program ter bronasto odličje v disciplini obvezni liki
  • Ronja Tavčar Zakrajšek je osvojila naslov državne podprvakinje v kategoriji Cicibani v disciplini obvezni liki

Tekmovanje za Pokal Slovenije 2022

• Maja Trojanšek je osvojila absolutno prvo mesto tako v disciplini prosti program, kot v disciplini obveznih likov med deklicami Skupine E1.
  • Urh Rozman je osvojil absolutno prvo mesto v disciplini prosti program med fanti Skupine E1.