Plesni klub Miki v prvem delu državnega prvenstva osvojil kar 5 naslovov državnih prvakov!

V Športni dvorani Marof v Novem mestu je od petka, 19., do nedelje, 21. maja 2023, potekalo državno prvenstvo v modernih tekmovalnih plesih, natančneje v street show plesih, disco plesu in hip hopu. Plesalci so se na tridnevnem prvenstvu pomerili v različnih disciplinah in starostnih kategorijah.

V petek so bili na vrsti plesalci street show plesov, ki so pod koreografskim tandemom Andraža Mraka in Anje Jurić osvojili 5 naslovov državnih prvakov. Zlato odličje sta osvojili tako mladinska formacija What really happened kot tudi otroška formacija Zabava presenečenja. Na najvišjo stopničko so stopile tudi dvojice iz PK Miki, saj sta v članski konkurenci Maša Skočaj in Žiga Farkaš že osmič osvojila naslov državnih prvakov, temu naslovu pa so letos dodali še državne prvake v otroških dvojicah, ki sta ga osvojila Patricija Flis in Gaber Rebolj. Tudi v street solu si je zlato medaljo nadel plesalec PK Miki, Liam Eusebio Junkar s točko Gasilec.

V soboto in nedeljo so sledili še nastopi hip hop plesalcev, ki so dodali še dve bronasti medalji v hip hop solu za PK Miki, in sicer je pri dečkih na tretjo stopničko stopil Liam Eusebio Junkar, pri mlajših mladincih pa Simon Osolnikar.

Street dance show formacija:

1. mesto – What really happened (koreografija: Andraž Mrak in Anja Jurić)
8. mesto – Razgovor za službo (koreografija: Andraž Mrak in Anja Jurić)

Street dance show formacija otroci:

1. mesto – Zabava presenečenja (koreografija: Andraž Mrak in Anja Jurić)

Street dance show duo člani:

1. mesto – Maša Skočaj in Žiga Farkaš (koreografija: Andraž Mrak)

Street dance show duo otroci:

1. mesto – Patricija Flis in Gaber Rebolj (koreografija: Andraž Mrak in Anja Jurić)

Street dance show solo dečki:

1. mesto – Liam Eusebio Junkar (koreografija: Andraž Mrak in Anja Jurić)

Hip hop solo mlajši mladinci:

3. mesto – Simon Osolnik

Hip hop solo dečki:

3. mesto – Liam Eusebio Junkar
4. mesto – Niko Andrejek

Street dance show solo deklice:

4. mesto – Patricija Flis (koreografija: Andraž Mrak in Anja Jurić)

Street dance show solo članice:

5. mesto – Maša Cerar (koreografija: Tatjana Gajanović)

Street dance show solo starejše mladinke:

5. mesto Tijana Pilić (koreografija: Andraž Mrak)
8. mesto Blažka Cerar (koreografija: Žiga Farkaš)

Hip hop mala skupina člani:

6. mesto – FLEX (koreografija: Martin Sorgo in Tatjana Gajanović)

Hip hop duo mlajši mladinci:

8. mesto – Claudia Smrekar in Kaja Turk
25. mesto – Ema in Simon Osolnik

Street dance show mala skupina mladinci:

11. mesto – Cops and robbers (koreografija: Andraž Mrak in Anja Jurić)

Hip hop formacija člani:

12. mesto – Drop the roof (koreografija: Tatjana Gajanović in Martin Sorgo)

42. mesto – Loti Volgemut

V Plesnem klubu smo izredno ponosni na vse plesalce, ki so neverjetno napredovali, na koreografe in trenerje Andraža Mraka, Anjo Jurić, Tatjano Gajanović, Martina Sorgo in Žigo Farkaša, ki so plesalce odlično pripravili. Hvaležni pa smo tudi za glasno podporo staršev, ki so svoje otroke spremljali s tribun. Plesalci hip hopa in streeta so si tako priplesali vstopnice za mednarodna tekmovanja, ki jih čakajo poleti in jeseni.

Kmalu pa bomo ponovno navijali in stiskali pesti za Mikijevce, saj bo že to nedeljo, 28. 5., potekalo Državno prvenstvo v electric boogiu ter break dancu, konec junija pa v jazzu, modernu in show plesu.

Zahvala za celoletno podporo športnega programa gre tudi Občini Domžale in Zavodu za šport in rekreacijo Domžale.