Plesalci Plesnega kluba Miki uspešni na evropskem prvenstvu na Poljskem

V Poljskem mestu Żnin je med 23. in 27. 6. potekalo Evropsko prvenstvo v hip hop-u, break dance-u in popping-u. Evropsko prvenstvo v hip hop-u velja za eno najkonkurenčnejših prvenstev, saj se na enem mestu zberejo najboljši hip hop plesalci iz cele Evrope. Že sama uvrstitev na prvenstvo je ogromen uspeh, Mikijevci pa so se uspeli prebiti celo do final v najštevilčnejših kategorijah.

V nedeljo, 23. 6., so se najprej pomerili break dance plesalci pod okriljem naše trenerke Indi Mužič, kjer sta Svit Vodlan in Din Veladžić osvojila bronasto medaljo v dvojicah med mlajšimi mladinci.

Od 24.-27. junija pa smo stiskali pesti za naše hip hop in popping plesalce. Naš novopečeni hip hop dvojec, Žiga Farkaš in Ana Levačič, se je v kraljevski, članski kategoriji s koreografijo trenerja Martina Sorga, v izredno močni konkurenci prebil do finala in osvojil končno 6. mesto. Prav tako se je odlično odrezala članska hip hop mala skupina Flex, ki je pristala na 8. mestu. V mladinski konkurenci pa je enkraten uspeh dosegla solistka Kaja Turk, ki se je med 113 plesalkami uvrstila v polfinale in na odlično 11. mesto. Med 47-imi mladinskimi solisti se je Liam Eusebio Junkar uvrstil v veliki finale in končal na 7. mestu. V mladinski kategoriji izpostavimo tudi dvojec Ema in Simon Osolnik, sestro in brata, ki sta med 78-imi starejšimi mladinskimi pari osvojila 11. mesto. Na evropskem prvenstvu je tekmovalce spremljal naš trener Andraž Mrak, ki je odlično pripravil svoje popping plesalce, saj se je med drugim Niko Andrejek med mladinskimi solisti uvrstil v finale in na končno 5. mesto.