Pia in Mark sta dvakratna državna prvaka v badmintonu

Badminton klub Mengeš s svojimi mlajšimi člani redno obiskujemo državna prvenstva. Prejšnji mesec smo se z najmlajšimi tekmovalci udeležili državnega prvenstva do 11 let v Medvodah.

BK Mengeš so zastopali Mark Pogačar, Pia Krizmanič, Cene Mahkovec, Evan Delagić, Val Sekač in Bine Primožič.

Izredno ponosni smo na našo Pio in Marka. Pia je suvereno opravila s tekmicami in brez izgubljenega seta na turnirju slavila naslov državne prvakinje med posameznicami. Kategorije dvojic pri dekletih žal ni bilo, je pa zato Pia osvojila tudi naslov državne prvakinje v mešanih parih skupaj z Markom.

Mark je poleg prisluženega naslova prvaka v mešanih parih s Pio osvojil tudi naslov državnega prvaka v dvojicah z Maticem Knezom Ogorelcem (BKL). V igri posamezno pa je po super napetem finalu žal izgubil v tretjem setu z 20:22 proti Maticu Knezu Ogorelcu.

Čestitke, Pia in Mark, za dosežen naslov dvakratnega državnega prvaka v badmintonu do 11 let za leto 2023!

Pohvale tudi Evanu in Cenetu. Skupaj sta odigrala odlično igro in osvojila 3. mesto v dvojicah. Poleg tega pa je Cene v kategoriji posamezno prav tako osvojil bronasto medaljo. S tem sta doprinesla k velikemu klubskemu uspehu na državnem prvenstvu.

Besedilo in foto: Uroš Bregar