Calcitovi plavalci odlično na mitingu ILIRIJA

V soboto, 11. maja 2024, je na ljubljanski Koleziji potekal mednarodni plavalni miting ILIRIJA 2024. Na tekmovanju je nastopilo 344 plavalk in plavalcev iz štirinajstih klubov. Barve plavalnega kluba Calcit Kamnik je zastopalo pet plavalcev pod vodstvom trenerja Mihe Potočnika. Nastopili so: Ana Avbelj, Ema Matijaš, Tajda Spruk, Mark Anej Lapuh in Liam Negodič.

Vsi Calcitovi plavalci so nastopili odlično in skupno v osvojili kar sedem medalj. V svojih kategorijah so osvojili naslednje uvrstitve na zmagovalni oder:

Ana Avbelj zlata medalja na 100 m prsno.

Tajda Spruk zlata medalja na 200 m prsno.

Liam Negodič zlata medalja na 200 m prsno in srebrna medalja na 100 m prsno.

Mark Anej Lapuh dvakrat srebrna medalja na 100 m delfin in 200 m hrbtno in bronasta medalja na 400 m prosto.

Ema Matijaš pa se je z osebnim rekordom uvrstila na sedmo mesto v disciplini 100 m delfin.

Sezona nastopov v dolgih bazenih se je za plavalni klub Calcit Kamnik začela odlično in komaj čakamo prihajajočih tekem, še posebej konec junija domačo Veroniko.

Vsem plavalkam, plavalcem in trenerju iskreno čestitamo!

Avtor: Matjaž Spruk; Foto: člani PKK