Dobljani so »prebrali« Dnevnik in »skočili« na vrh lige!

»Najmodrejši« nogometaši v Dobu, Veterani NK Roltek Dob, so v 8. krogu doma gostili tretje uvrščeno ekipo NK Dnevnik iz Ljubljane. Ker je bil to derbi vrha lige, saj so bili Dobljani na 2. mestu, je bila tekma še posebej zanimiva in obe ekipi sta se nanjo dobro pripravili.

Dobljani pa so taktično odigrali odlično na začetku srečanja in na »novinarje« izvedli silovit pritisk, le-ti so posledično klonili že po nekaj minutah. Najbolj natančen je bil za Dobljane Erik Simonič, ki je zabil dva zadetka, tretjega pa je prispeval Borut Smolnikar.

Ekipa Dnevnika se je nato le malce zbrala, vendar pa je bil gol in avtogol (Dobljanov) njihov maksimum na tekmi.Veterani iz Doba so tako na koncu slavili s 3:2 ter s to zmago skočili na vrh lestvice veteranske lige, v kateri nastopa 15 ekip.

8. krog Veteranske Lige
Veterani NK Dob : NK Dnevnik 3:2 (3:1) FT

Za "Modre" iz Doba sta zadela Erik Simonič(2x) in Borut Smolnikar. Dobljani so večino dela opravili že v začetku srečanja, saj so že po 15 minutah tekme vodili s 3:0.

Čestitke za srčno borbo in zmago.

V 9. krogu (petek, 8. aprila 2016) VL se bodo Dobljani v gosteh pomerili z "Rokovnjači" iz NK Črni Graben Lukovica.

Avtor: Gregor Horvatič; Foto: NK Roltek Dob