Do točk s požrtvovalnostjo

Nogometaši Domžal so v 10. kolu Prve lige Telekom Slovenije zabeležili še četrto zaporedno zmago, tretjo prvenstveno. Pred okoli 900 gledalci v Športnem parku Domžale je z 1:0 padel Koper. Edini gol na tekmi je, po natančni podaji Dejana Trajkovskega, s spretnim strelom z glavo dosegel Matic Črnic. Dvakratni državni prvaki so se s šestim kompletom točk utrdili na tretjem mestu, kjer za vodilno Olimpijo zaostajajo šest točk, za drugo Gorico pa le še dve točki. Četrti Maribor in peti Zavrč za rumenimi zaostajata že štiri točke.

Ob Kamniški Bistrici smo spremljali izjemno čvrsto, agresivno in na trenutke tudi grobo tekmo. V prvem polčasu so bila razmerja moči na igrišču dokaj izenačena, ključni trenutek tekme pa se je zgodil v 43. minuti, ko je Črnic dosegel svoj tretji gol v sezoni. V drugem polčasu so gostje iz obale pritiskali proti vratom Nejca Vidmarja, ki je nekajkrat odlično posredoval. Tudi ob pomoči vratnice je še četrtič zapored in že šestič v sezoni zaklenil svoja vrata: ''Tekma se je razpletla odlično. Fantom sem že v pripravi vseskozi govoril, da nas na igrišču čaka, če malce pretiravamo, 'vojna'. Tako je tudi bilo. Potem, ko smo v dvobojih in na tekalnem področju odgovorili na 'vojno', sem pričakoval, da bomo dodali svojo kvaliteto v razvoju napada. Tehnično smo bili na prenizki ravni, da bi nam to uspelo in zaradi tega smo se zapletali v situacije, v katerih so bili Koprčani zelo nevarni,'' je po tekmi priznal trener Luka Elsner, ki je hitro prepoznal največjo pomanjkljivost svojega moštva: ''Koper je imel dva napadalca in sprednjega zveznega igralca, ki niso imeli obrambnih nalog. Če bi uspeli držati posest, bi bila tekma drugačna, tako pa smo hitro izgubljali žoge in nasprotniku omogočili, da pride do nevarnih situacij. Večji del tekme smo se reševali in na trenutke smo imeli tudi nekaj sreče. Vesel sem, da smo takšno tekmo zaključili z zmago, saj nismo pokazali prave kvalitete. Smo pa pokazali druge lastnosti, predvsem požrtvovalnost, in ko pokažeš pravi karakter, je veliko več možnosti, da te pospremi tudi sreča in danes nas je. Se je pa to zgodilo prvič v sezoni in tudi mi si zaslužimo, da sem ter tja pridemo do točk na takšen način.''

Domžalčani se lahko v zadnjem obdobju pohvalijo s čvrsto obrambo, saj na štirih prvenstvenih tekmah, proti Zavrču, Celju, Krškemu in Kopru, niso prejeli gola. Mreža Nejca Vidmarja tako miruje že 364 minut: ''Že pred nekaj koli smo dejali, da v kolikor na tekmi ne bomo prejeli gola, bomo zagotovo zmagali. To se sedaj tudi dokazuje in v preteklih kolih smo na domačih tekmah najbolj pogrešali prav čvrstost v obrambi. Na gostovanjih je bilo lažje razmišljati v tej smeri, doma pa smo na to malce pozabili. Na zadnjih dveh tekmah nam je uspelo in točke so tukaj. Verjetno pa je sedaj že popolnoma vsem jasno, da je prav vsaka tekma trda in težka. Koper je kvalitetna ekipa, kar je danes tudi pokazal in ni presenetljivo, da nam je povzročal ogromno težav,'' je realno ocenil 33-letni strateg, ki je nad formo svoje ekipe zadovoljen: ''Na zadnjih tekmah v prvenstvu sem bil zadovoljen s predstavami ekipe, saj smo suvereno opravili svoje delo. Danes smo prikazali malce manj, ampak ne moremo na vsaki tekmi igrati odlično in biti uspešni, še posebej, ko nasprotnik tako krvavo potrebuje točke. Zadovoljen sem, da smo bili toliko tekmovalni, da smo iz ene od redkih situacij dosegli gol in potem prednost zadržali do 95. minute.''

Pred rumenimi je izjemno zahteven teden. Že v sredo jih čaka gostovanje v Mariboru, v soboto pa ob Kamniško Bistrico prihaja trenutno vodilna Olimpija: ''Ključno je bilo, da smo na zadnjih treh tekmah osvojili vse točke in da smo v ugodnem položaju pred naslednjima dvema tekmama proti velikanoma našega nogometa. Potrebovali bomo veliko poguma, dobro razpoloženje in več kakovosti pri zadrževanju žoge. Na takšen način kot danes v Ljudskem vrtu ne bomo uspešni,'' se zaveda Elsner, ki se je z mislimi že usmeril proti obračunu z aktualnim prvakom: ''Tega gostovanja se ne bojimo, saj imamo na gostovanjih zelo dobro statistiko. Naslanjamo se na svoje kvalitete. Na igrišču bomo veliko delali, dobro bomo organizirani, predvsem pa bomo pogumni. Zelo pomembna bo mentalna priprava, saj se ne smemo ustrašiti. Upam, da smo sedaj že tako daleč s temi fanti, da se takšnih tekem ne bojimo.''

Avtor: Grega Krmavnar; Foto: Lado Vavpetič; Video: Sedo Rošić