Dan, ki bo zapisan z zlatimi črkami: Odprli Akademijo Nogometnega kluba Domžale
Včerajšnji dan se bo v zgodovino Nogometnega kluba Domžale zapisal z zlatimi črkami. Ravno ob rojstnem dnevu, na včerajšnji deveti november je klub praznoval 97 let, so na Krakovski cesti 18 v Domžalah odprli Akademijo Nogometnega kluba Domžale, ki bo pomemben mozaik pri razvoju novega rodu domžalskih in slovenskih nogometašev.
Slovesnega odprtja Akademije Nogometnega kluba Domžale so se poleg predsednika Staneta Oražma, Matjaža Jakliča, vodje tehničnega sektorja pri Nogometni zvezi Slovenije, župana Tonija Dragarja, podžupanje mag. Renate Kosec, mag. Primoža Škofica, direktorja Srednje šole Domžale, udeležili tudi predstavniki Avto moto društva Domžale, ki je nogometnemu klubu v najem predal svoje prostor, predstavniki podjetji Esad Mulalić s.p., MG Inštalaterstvo, Metal Profil in Elpro Križnič, ki so poskrbeli za temeljito prenovo objekta, Damir Islamović, glavni arhitekt obnove ter člani strokovnega štaba članske zasedbe in nekateri njeni vidnejši nogometaši.
Zgodba o domžalskem nogometu se je pričela na deveti november pred 97. leti, ko je tedanji predsednik Stanko Skok skupaj z ostalimi pionirji domžalskega nogometa ustanovil Športni klub DISK, zakonitega predhodnika Nogometnega kluba Domžale. Slednji je v zadnjih petnajstih letih postal eden najuspešnejših in najbolje organiziranih nogometnih kolektivov v Sloveniji in tudi širše v regiji.
Akademija Nogometnega kluba Domžale bo pomemben mozaik pri razvoju novega rodu domžalskih in slovenskih nogometašev.
Vizijo o Mladinskem nogometnem centru Nogometnega kluba Domžale je pred petnajstimi leti začel uresničevati predsednik Stane Oražem. Ta se je pod strokovnim vodstvom Mihe Kebeta hitro razvijal in postal sinonim za načrtno in kakovostno delo z mladimi nogometaši. Za uradno potrditev tega dejstva je poskrbela Nogometna zveza Slovenije, ki je v zadnjih letih domžalsko nogometno šolo večkrat označila za najboljšo v državi.
»Trenutno v Mladinskem nogometnem centru vadi 280 mladih domžalskih nogometnih upov, nad razvojem katerih vsakodnevno bdi kar 22 strokovno in pedagoško podkovanih trenerjev. Devet naslovov državnega prvaka v kategorijah do 15, 17 in 19 let govori o rezultatski uspešnosti mladinskega centra, ki je pomembna, a ne tudi najpomembnejša. Osnovni cilj Mladinskega nogometnega centra Nogometnega kluba Domžale je ustvariti osebnostno in nogometno zrele nogometaše, ki bodo po končanem mladinskem stažu dorasli poklicnemu igranju nogometa v prvi ekipi Domžal in pozneje tudi na višji ravni v tujini,« so zapisali v Nogometnem klubu Domžale.
Predsednik kluba Stane Oražem je pred 15. leti začel uresničevati vizijo o Mladinskem nogomentnem centru NK Domžale.
Največ zaslug za ustanovitev Akademije in novo nadgradnjo dela z mladimi ima nedvomno prav predsednik Nogometnega kluba Domžale Stane Oražem, ki je prepričan, da bo nova pridobitev pomembno vplivala na nadaljnji razvoj kluba: “Vsa ideja zasnove Akademije temelji na želji, da v čim večji meri pomagamo mladim nogometašem našega kluba. Ne le nogometno, temveč tudi osebnostno. Odločitev, da realiziramo ta projekt je večplastna, kakršno je tudi delovanje našega kluba. V tej nameri torej nismo le posnemali evropskih velikanov, ampak smo želeli dodati nekaj edinstvenega. Zelo smo ponosni, da smo Akademijo tudi uradno odprli, močno pa se veselimo vseh novih rodov nogometašev, s katerimi bomo v prihodnje delali in, ki bodo lahko del obstoja tega projekta. V mlade vlagamo ogromno energije in sredstev, prepričani pa smo, da bomo na ta način v prihodnje le še boljši.“
V Nogometnem klubu Domžale so povedali, da je v Akademiji osem sob, ki so posvečene ljudem, ki so zaznamovale zgodovino Nogometnega kluba Domžale, funkcionalno opremljena kuhinja, skupni prostor za druženje in pripadajoče sanitarije. Pretežna večina stanovalcev v Akademiji šolske obveznosti opravlja v Srednji šoli Domžale, s katero klub že več let zgledno sodeluje. Enako velja tudi za bližnjo restavracijo Park, kjer vsi člani Akademije jedo kosilo in večerjo, ki sta skrbno načrtovana obroka, za kar poskrbi klubski nutricionist. Mladi nogometaši imajo enkrat tedensko na voljo tudi športnega pedagoga, kar je edinstven primer v Sloveniji. Vse usluge so dostopne v neposredni bližini, s čimer se lahko osnovni pogoji za razvoj nogometašev v Domžalah primerjajo s pogoji v največjih evropskih klubih.