Uspešna sobota za judoiste Judo kluba Komenda v Murski Soboti

V soboto, 18.3.2023 so se tekmovalci Judo kluba Komenda udeležili uradnega tekmovanja za slovenski pokal, v kategoriji U14 in U16, ki je potekal v Murski Soboti. Na tatamiju je tekmovalo 203 tekmovalcev iz 35 klubov in 3 držav. Judoisti JK Komenda so vsekakor ponovili uspeh sezone prejšnjega tedna v Žireh, saj so ekipno osvojili 3. mesto ter domov odnesli pokal, Uvrstili so se takoj za JK Apolon Maribor ter JK Bežigrad.

Naši tekmovalci so pokazali več kot odlično pripravljenost in s 5x zlato, 3x srebrno in 1x bronasto kolajno osvojili zasluženo ekipno 3. mesto izmed vseh sodelujočih klubov.

Na najvišji stopnički so ponosno stali: starejša dečka in deklica Pavle Ilić do 34kg, Stepan Kholodov do 42kg ter Nastja Drakšič Koštomaj do 36kg. Prav tako sta bili nepremagljivi mlajši kadetinji Timeja Starovasnik do 52kg ter Haya Veinhadl Obaid do 57kg.

Drugo mesto so osvojili Teo Bizjak med starejšimi dečki do 38kg, Urška Dovečar med starejšimi deklicami do 36kg in Žiga Pahor v kategoriji mlajših kadetov do 73kg. Do bronaste kolajne pa je uspelo priti še Leonu Adroviću, v kategoriji starejših dečkov do 60kg. Kolajno je za las zgrešil Martin Zupančič, ki je tokrat resnično pokazal velik napredek v borbi in skoraj premagal nasprotnika za 3. mesto, a se zadovoljil s 5. mestom ter osvojenimi točkami.