Odličen ekipni rezultat Judo kluba Komenda na Pokalu Novega mesta

V soboto, 13.5.2023 je v Športni dvorani Marof v Novem mestu potekal uradni turnir za starostne kategorije U12 in U14 v judu. Tekmovali so tudi judoisti Judo kluba Komenda, ki so se po končanem uradnem delu tekmovanja uvrstili na odlično EKIPNO 1. MESTO izmed vseh sodelujočih kubov.

K temu so doprinesli naši najboljši borci ekip U12 in U14, ki so osvojili kar sedem zlatih, pet srebrnih in dve bronasti kolajni ter eno uvrstitev na sedmo mesto.

Zlato kolajno so si v kategoriji starejših dečkov in deklic priborili Stepan Kholodov, Teo Bizjak in Nastja Drakšić Koštomaj, v kategoriji mlajših dečkov in deklic pa Zakhar Kholodov, Aleks Kolenko, Svit Starovasnik in Klara Smrke.

V finalu so se borili še Leon Adrović, Urška Dovečar in Pavle Ilić (U14) ter Mihajlo Ilić in Nik Mali (u12), ki so žal borbo za zlato kolajno izgubili ter osvojili 2. mesto.

Zaslužen bron sta osvojila Marcel Mali in Ambrož Kristan (u12), ki sta se v svojih kategorijah borila proti klubskim kolegom. Martin Zupančič U14 je bil sedmi.

Z odličnimi rezultati je Judo klub Komenda osvojil ekipno 1. mesto po končanem uradnem delu tekmovanja in se s kopico medalj in pokalom vrnil domov.