Judoist Žiga Klarić tretji na kadetskem pokalu

V soboto, 11. junija 2022, je v Športni dvorani Lukna v Mariboru potekal kadetski pokal in tekmovanje za zlati Baumgartnov pas. Nastopil je tudi Kamničan Žiga Klarić, ki je član Judo kluba Komenda in osvojil odlično 3. mesto.

Žiga je nastopil v kategoriji do 81kg, U18, kjer je v prvi borbi premagal nasprotnika iz Prlekije in se prebil v pol finale. Tam se je boril s kasnejšim prvakom v tej kategoriji Lipič Gabrielom, ki je bil zanj premočen. Kljub temu je prišel v repasaž, kjer je zmagal borbo za tretje mesto in na koncu osvojil zasluženo bronasto kolajno. S to uvrstitvijo je prebil led v tej sezoni, saj je prvič stopil na stopničke. Glede na njegov trud, vztrajnost na treningih in predanost tej težki športni panogi, smo veseli, da so se mu končno odprla vrata in je začel segati tudi po višjih uvrstitvah.

Poleti ga čakajo mednarodne judo priprave v Izoli in v Bosni in Hercegovini, kjer se bo pripravljal na otvoritev tekem v novem šolskem letu.

Avtor: Katarina Kumer: Foto: JK Komenda