Judo klub Komenda v Krškem osvojil 8 kolajn

V soboto, 4. junija 2022, je v Krškem potekalo judo tekmovanje, kjer je nastopilo 172 tekmovalcev. Odlično so se borili tudi judoisti Judo kluba Komenda, ki so nastopili v kategorijah U12 in U14 ter osvojili kar 8 kolajn.

Najboljši v svoji kategoriji med starejšimi deklicami sta bili Mina Jenko in Nastja Drakšič Koštomaj, ki sta stopili na najvišjo stopničko. S tem je Nastja osvojila nove točke, ki so jo pripeljale na trenutno 3. mesto v skupnem seštevku posamezno med starejšimi deklicami. Trenutno je uvrščena takoj za Timejo Starovasnik, prav tako članico Judo kluba Komenda.

V finalu se je boril tudi tekmovalec Pavle Ilić, ki pa je proti koncu nekoliko popustil proti nasprotniku iz Kopra in izgubil borbo za zlato ter osvojil odlično 2. mesto. Bronasto kolajno si je prisvojilo kar pet tekmovalcev Judo kluba Komenda in sicer brata Stepan Kholodov in Zakhar Kholodov, Žana Lazić, Timeja Starovasnik ter Karim Veinhandl. Za stopničke je le malo zmanjkalo Teu Bizjaku, ki je osvojil 4. mesto. Nekaj manj sreče sta imela Aleks Kolenko in Svit Starovasnik, ki sta se uvrstila na 5. in 7. mesto.