Judo klub Komenda uspešen na velikem mednarodnem turnirju v Bežigradu

V nedeljo, 16. aprila 2023, so se tekmovalci Judo kluba Komenda udeležili ene izmed najmočnejših mednarodnih tekem v Sloveniji, Pokal Bežigara, ki ima tradicijo že 37 let in je v organizaciji najštevilčnejšega judo kluba v Sloveniji.

V kategorijah U12, U14 in U16 je nastopilo kar 570 tekmovalcev iz 60 klubov in kar 6 držav. To judoistov iz JK Komenda ni ustavilo, saj so se kljub močni konkurenci uspeli uvrstiti med deseterico najboljših. Judo klub Komenda se je uvrstil na ekipno 9. mesto od 60 klubov, posamezno pa so judoisti osvojili 2x zlato, 2x srebrno in 2x bronasto kolajno.

Prva sta bila Kamničana Aleks Kolenko (U12) in Timeja Starovasnik (U16), ki sta prepričljivo zmagala, Aleks s štirimi, Timeja pa s tremi osvojenimi borbami. Drugo mesto sta osvojila Stepan Kholodov (U14) iz Trzina ter Nastja Drakšič Koštomaj (U14) iz Kamnika. Pavle Ilić (U14), ki je v prvi borbi premagal nasprotnika iz Izole, v polfinalu izgubil, a prišel do kolajne z zmago v borbi za 3. mesto ter osvojil bron. Prav tako je to uspelo tudi njegovemu mlajšemu bratu Mihajlu Iliću, ki je bil v kategoriji U12 tretji.

Zelo dobro so se borila tudi dekleta Vanja Čirović, Urška Dovečar in Klara Smrke, ki so vse osvojile 5. mesto. Peti je bil tudi Svit Starovasnik, sedmi pa Leon Adrović, ki mu tokrat žal ni uspelo osvojiti kolajne.

Medalje je podeljevala olimpijka Kaja Kajzer, ki je letos že na dveh tekmah evropskega ranga osvojila 3. mesto.