Judo klub Komenda na mednarodnem turnirju v Bosni osvojil 11 kolajn

Tekmovalci Judo kluba Komenda so se udeležili judo campa v Prnjavoru – Bih, ki je potekal od torka, 9.8.2022 do sobote, 13.8.2022. Priprave so uspešno sklenili zadnji dan na močni mednarodni tekmi Cup Mala Evropa, kjer so tekmovali judoisti iz Slovenije, Bosne in Hercegovine, Srbije, Hrvaške, Romunije in Moldavije.

Ekipno se je Judo klub Komenda združil z Judo klubom Apolon Maribor in kot Team Slovenia skupno osvojil 1. mesto. Kot posamezniki so za JK Komenda judoisti osvojili kar 11 kolajn. Nekateri so tekmovali v več kategorijah in premagali tudi starejše nasprotnike.

V kategoriji seniorjev in U18 sta 2. mesto osvojila Haya Veinhandl Obaid in Žiga Klarić. Haya je tekmovala v kar treh kategorijah, saj je v svoji primarni (U15) hitro premagala konkurenco in zablestela na 1. mestu. V kategoriji U18 sta 5. mesto osvojila Timeja Starovasnik in Karim Veinhandl. Timeja je v svoji kategoriji U15 osvojila 3. mesto, Karim pa 5.

Zlato kolajno sta osvojila tudi Leon Adrović in Pavle Ilić (U13), med starejšimi (U15) pa sta bila tretja. Martin Zupančič je med mlajšimi dečki osvojil 5. mesto. Najmlajši tekmovalec Mihajlo Ilić je v kategoriji U11 dokazal, da je najboljši in osvojil 1. mesto.

Na pripravah so organizirali tudi posebno tekmovalno kategorijo, kjer so tekmovali v hitrostnem metanju nasprotnika. Karim Veinhandl je s pomočjo prijatelja iz Judo kluba Apolon osvojil 1. mesto.