5 osvojenih kolajn za judoiste na Pokalu Žirov

V soboto, 2. marca 2024, je Judo klub Ippon Kamnik s svojimi ekipama mlajših dečkov in deklic U12 ter starejših dečkov in deklic U14 sodeloval na uradnem judo turnirju, ki ga je odlično organiziral Judo klub Žiri.

Naši judoisti so se odlično borili in se domov vrnili s petimi kolajnami. Najboljša med njimi je bila Klara Smrke, ki je stopila na najvišjo stopničko in osvojila zlato kolajno. Tudi Mihajlo Ilić in Zakhar Kholodov sta se s tremi zaporednimi zmagami prebila v finale, a ju je tam žal premagal nasprotnik, zaradi česar sta končala na drugem mestu.

Marcel Mali je prav tako navdušil z osvojitvijo bronaste kolajne. Posebej bi ga pohvalili, saj je zmagal kar tri borbe z najlepšim ipponom tatamija. Tretje mesto med starejšimi dečki U14 si je prislužil tudi Aleks Kolenko.