Atletski miting “Mladi ASi atletike”

Na domžalskem stadionu se je v soboto, 29.8.2015 odvijala velika atletska prireditev.

Atletsko društvo AS je tokrat drugič organiziral atletski miting MLADI ASI ATLETIKE. Več kot 250 atletov iz slovenskih in hrvaških klubov je opravilo več kot 400 nastopov.

Tekmovalni program so odprli najmlajši, ki so v organizaciji ŠAD Mavrica opravili stadionski krog na Mavričnem tekaškem poligonu. Navdušeni bodoči športniki so bili po prihodu v cilj za svoj prvi športni nastop nagrajeni z liènimi medaljami. Številni gledalci na tribuni pa so že v prvi tekaški preizkušnji pozdravili novega državnega rekorderja.

Član Atletskega društva AS Tilen UČAR je v teku na 200 m z ovirami krepko popravil slovenski rekord. Rekordna znamka kategorije pionirjev do 14 let, 27.45 je krepko izboljšana. Saj je Tilen stari rekord popravil kar za 68 stotink sekunde. Rezultat domačega atleta je bila vsekakor lepa spodbuda za prizadevne atletske delavce in prostovoljce, ki so se spet izkazali z odlièno organizacijo. Ob veliki vroèini je tekmovanje potekalo nemoteno, atleti pa so po vrsti dosegali odlične rezultate.
Člani Atletskega društva AS so potrdili dobro pripravljenost in dokazali, da trdo delo tudi v času počitnic ni bilo zaman, saj so kar devetkrat stopili na najvišjo stopnico.

V skoku višino je med mladinci slavil Juš SMOLE, ki se je po poškodbi spet vrnil na zaletišče in preskočil 183 cm. Šele po pregledu fotofiniša je tek mladincev na 800 m dobil zmagovalca. Domači atlet Luka VRHOVNIK je slavil za pičle 4 tisočinke sekunde in dosegel osebni rekord 2:01.29.
Naša najboljša mladinka Tea Podbevšek je v obeh sprinterskih disciplinah osvojila drugo mesto. Rezultat 12.69 v teku na 100 min 25.85 je presegla le Kamnièanka Agata ZUPAN.

V konkurenci pionirjev do 16 let se je najbolj izkazal Matic ULČAR, ki je v teku na 800 m dosegel najboljši čas 2:10.10. Tomaž STIBRIČ je vrgel vortex 44.40 m in osvojil 3. mesto.
V kategoriji do 14 let, sta prva mesta osvojila Jure HRIBAR v metu vortexa 44.96 m in Maks ULČAR v skoku v daljino (cona) z 537 cm. Atleta sta osvojila še dve drugi mesti; Jure v skoku v višino (151 cm), Maks pa v teku na 60 m (8.42). Ana SPAHIČ je zaradi poškodbe nastopila le v metih in osvojila dve drugi mesti (krogla 2 kg 7.40 m in vortex 49.62 m). Jaka HACE je osvojil dve 6. mesti, (100 m – 9.11 in 200 m – 30.01).

Zmaga ni izostala niti v kategoriji do 12 let. Najboljši AS v tej starostni Žan VRHOVNIK je osvojil dve prvi mesti (vortex 51.01 m in višina 145 cm). Na najvišjo stopničko pa se je povzpel tudi David HRIBAR v skoku v daljino (cona) s 416 cm. David je osvojil še 3. mesto v metu vortexa z 31.96 m. Na zmagovalne stopničke se je povzpela tudi Boni AUDA, ki je v metu vortexa z rezultatom 33.03 m zasedla 3. mesto.

• Boni AUDA, daljina – cona 319 cm

Čestitati pa velja tudi najmlajšim, ki so v kategorijah do 8 in 10 let v večini prvič nastopali na atletskem tekmovanju. Najbolj se je izkazal Mark VRHOVNIK,ki je v metu vortexa osvojil 2. mesto – 25.34, v skoku v daljino z mesta pa je bila dolžina 164 cm dovolj za tretje mesto.

Uvrstive in rezultati ostalih AS-ekov:

• Job BRECELJ, daljina – cona 320 cm / 6.mesto in 60 m 10.64 / 6. mesto
  • Matjaž STIBRIČ, daljina z mesta 162 cm / 4.mesto in 60 m 11.23 / 5. mesto
  • Neli AUDA, daljina z mesta 167 cm / 2.mesto in 60 m 11.22 / 5. mesto
  • Patricija PERNUŠ, daljina z mesta 161 cm / 4.mesto in 60 m 11.19 / 4. mesto
  • Tina PRISTOV, daljina z mesta 151 cm / 5.mesto in 60 m 12.93 / 6. mesto

Številni nastopi in rezultati mladih AS-ov so potrditev odlične sezone, ki se bo nadaljevala še z ekipnim prvenstvom ter atletskim pokalom v mnogoboju.

Po nastopu mlajših kategorij smo miting zakljuèili s tekom na 10.000 m, v katerem so v večini sodelovali rekreativni tekači. Tekaški forum je v sklopu naše prireditve organiziral že sedmi tek TF10ka v katerem je slavil Janez MULEJ z rezultatom 34:00.8. Čeprav so bili pogoji zaradi peklenske vročine takorekoč nemogoči, pa je 22 tekačev in tekačic uspešno opravilo to naporno preizkušnjo.

Atletski praznik v Domžalah je vsekakor uspel. Številni športniki, spremljevalci in gledalci so pozdravili uspešne nastope in z velikim zadovoljstvom smo zaključili še eno prireditev.Vse to je odgovor našim mladim atletom, ki so letos ob 34 odlièjih na državnih prvenstvih, kar 14 stopili na najvišjo stopnico. Prav je, da se jim z organizacijo tekmovanja oddolžimo in jim omogočimo nastop tudi na domaèem terenu.

Zato naj to poročilo sklenemo z iskrenimi čestitkami vsem atletom za njihove rezultate. Zahvala pa naj gre vsem tistim, ki sopožrtvovalno in težkim pogojem navkljub uspešno zaključili prireditev. Zato, spoštovani sponzorji, atletski sodniki, starši in atleti iskrena vam hvala!

Avtor: AD AS; Foto: AD AS