Radomljanke z zmago na reprezentančni premor

Igralke v slovenski ženski nogometni ligi so zakorakale v november, ki prinaša zaključek jesenskega dela prvenstva. Radomljanke so tokrat gostile ekipo Krim Rolljet-a, s katero v zadnjih tekmah niso imele sreče. Tokrat so jih z goloma Zale Kuštrin in Jasne Osmanagić premagale z 2-1, priložnost v prvi postavi pa je dobilo nekaj mladih igralk.

Prvi del igre je bil precej izenačen, več zaključnih priložnosti pa so si priborile gostujoče igralke. Tako kapetanka gostij Katja Turk ni bila uspešna pri strelu z glavo po podaji Urške Žganec z leve strani. Kapetanka gostij je bila blizu zadetku v 29. minuti. Na vrhu kazenskega prostora je prejela povratno podajo z desne strani, obrambna igralka domačih Dora Belavič pa je strel uspela blokirati in izbiti. Nekaj minut kasneje je s strelom z desne strani poskusila Anita Kovačič, a je bila nekoliko nenatančna. Ko je že vse kazalo, da se bosta ekipi na odmor odpravili brez zadetkov, je na sceno stopila Zala Kuštrin in s prostega z dvajsetih metrov razparala mrežo gostij.

Drugi polčas se je začel po radomeljskih notah, saj so domače igralke unovčile odločnejšo igro in povišale vodstvo v osmi minuti nadaljevanja. Sara Adam, ki je prodrla po levi strani, je s podajo globoko v kazenski prostor zaposlila Jasno Osmanagić, ki je vtekla v kazenski prostor in zatresla mrežo gostij. Končni rezultat je v sodničinem dodatku tekme postavila Nika Pintarič, na koncu pa so točke ostale doma.

Igralke se tako odpravljajo na krajši premor, saj se bo slovenska izbrana vrsta v okviru kvalifikacij za evropsko prvenstvo pomerila z Nizozemkami v Arnhemu. Slovenski ženski klubski nogomet pa se vrača 17. novembra, ko bodo Radomljanke na zadnji domači tekmi v jesenskem delu prvenstva gostile ekipo Ajdovščine.

ŽNK Radomlje – ŽNK Krim Rolljet 2-1 (1-0)