Predaja novega dvigala: zgodba srčnosti, solidarnosti in povezanosti

Po več letih prizadevanj, številnih dobrodelnih akcijah ter podpori posameznikov, organizacij in donatorjev je bil v Kamniku uspešno zaključen pomemben projekt. V večstanovanjski stavbi so slovesno predali novo dvigalo, ki bo Indiri Radič omogočilo varnejši, lažji in bolj samostojen dostop do doma.
Za uresničitev projekta so v vseh letih skupaj zbrali 60.000 evrov, del sredstev pa so prispevali tudi stanovalci stavbe. Novo dvigalo so ob prisotnosti stanovalcev, podpornikov projekta in donatorjev simbolično predali župan Matej Slapar, upravnik večstanovanjske stavbe Dejan Perčič ter Indira in Iso Radič.
Pobuda za izgradnjo dvigala se je začela leta 2021 na pobudo Isa Radiča, ki je želel svoji gibalno ovirani hčerki omogočiti dostojnejši in varnejši dostop do doma. Ob podpori Občine Kamnik, številnih donatorjev, podpornikov, sedanjega upravnika stavbe ter širše skupnosti je pobuda prerasla v projekt, ki bo dolgoročno izboljšal kakovost življenja družine Radič.
Na slovesnosti je Iso Radič poudaril, da je bilo vsakodnevno prenašanje hčerke po stopnicah velika fizična obremenitev, novo dvigalo pa predstavlja veliko olajšanje in večjo samostojnost za Indiro. Ob tem se je iskreno zahvalil vsem, ki so pomagali pri uresničitvi dolgoletne želje.
Potek projekta je predstavil upravnik Dejan Perčič, ki je poudaril, da je bil uspeh mogoč le zaradi sodelovanja številnih ljudi. Izpostavil je, da je vsak prispeval svoj del, od pobudnikov in donatorjev do izvajalcev in stanovalcev, skupno delo pa je pripeljalo do uspešnega zaključka projekta.
Župan Matej Slapar je ob predaji dejal, da si ob začetku projekta niso predstavljali, kako dolga bo pot do cilja, vendar jih je zgodba povezala in spodbudila k vztrajnosti. Posebej je izpostavil pomemben prispevek Dejana Perčiča, ki je s svojim znanjem in prizadevanji omogočil izvedbo investicije po bistveno nižji ceni od prvotnih ocen ter tako pomembno prispeval k izvedljivosti projekta.
Ob tej priložnosti se je zahvalil tudi podjetju IR Image, Zavodu za turizem in šport Kamnik, akciji Deželak Junak, Slovenski karitas, Župnijski karitas Kamnik, oddaji Tednik ter vsem posameznikom in organizacijam, ki so pomagali pri zbiranju sredstev.
S simboličnim prerezom traku so novo dvigalo tudi uradno predali namenu. Indira Radič se je ob tem zahvalila vsem, ki so pomagali pri projektu, še posebej županu Mateju Slaparju, ter poudarila, da ji bo dvigalo močno olajšalo vsakdanje življenje in omogočilo več samostojnosti.
Dogodek se je zaključil z nastopom Dua Projekt ter prijetnim druženjem, za povezovanje programa pa je poskrbela Barbara Božič.
Vir, foto: Občina Kamnik














