Podžupanja mag. Renata Kosec: “Veseli nas, da naše zelene površine ostajajo čiste”

Danes je dan, ko še posebej, poleg vseh ostalih dni mislimo na našo Zemljo – obeležujemo namreč Svetovni dan Zemlje. Opozarjamo na ranljivost in enkratnost planeta na katerem živimo, saj smo samo mi tisti, ki lahko poskrbimo za zdrav planet. Naj bo današnji dan tisti, ki nas še dodatno spodbudi k prijazni in dobri skrbi za okolje okoli nas. Mi živimo v njem in prav je, da ga negujemo in  z aktivnim delovanjem pripomoremo k boljšemu in bolj zdravemu prostoru. 

Domžalčanke in Domžalčani smo lahko veseli, da prebivamo v prostoru, ki nam na tem koščku Zemlje ponuja obilo možnosti za pristen stik tudi z naravo. Ko se povezujemo z njo je prav, da jo ohranjamo čim bolj prvinsko. Skupaj s podžupanjo mag. Renato Kosec, vodjo Službe za turizem Miro Bečan in skrbnico ter vodnico poti po Pravljičnem Šumberku Ano Cajhen smo se ob tem prav posebnem dnevu odločile, da delček k boljšemu in bolj čistemu okolju prispevamo tudi same. Po sprehodu čez »pljuča« naše občine – Šumberku smo pobrale smeti in ugotovile, da prebivalci naše občine zares lepo skrbijo za naše zelene površine, za kar izrekamo veliko zahvalo. Veseli nas, da naše zelene površine ostajajo čiste in obljubljamo, da bomo tudi sami le te še naprej ohranjali in negovali, ter preprečevali kakršnekoli posege vanje.

Avtor: Občina Domžale; Foto: Alenka Klinar

Komentarji uporabnikov
Tagi