Občinski praznik Občine Domžale ponuja številne priložnosti za druženje občank in občanov

Bliža se mesec april, ko v občini Domžale z različnimi dogodki obeležimo občinski praznik. Matej Primožič, podžupan Občine Domžale, je na nedavni novinarski konferenci občine predstavil aktivnosti ob občinskem prazniku: »V letu 2023 bodo aktivnosti ob občinskem prazniku potekale pod geslom Vrata na stežaj. Nov dogodek bo Domžalski bolšjak v Češminovem parku, ki bo prvič potekal v nedeljo, 16. aprila, od 9. do 13. ure.« Občinski praznik Občine Domžale je 19. april, na dan, ko je bila občina leta 1952 razglašena za mestno občino. Praznik pa so praznovali že pred tem, vse od leta 1925, ko so štiri vasi: Zgornje in Spodnje Domžale, Stob in Študa, dobile trške pravice.

Praznovanje ob občinskem prazniku se bo začelo v soboto, 1. aprila, ko bo na tržnem prostoru potekal Velikonočni sejem s postavitvijo butare velikanke. V ponedeljek, 3. aprila 2023, bo sledilo odprtje fotografske razstave »Mestne vedute Domžal skozi čas«. Poleg dveh vodenih ogledov, po Pravljičnem Šumberku in po Vilinskem Homcu ter aprilska Kuhna na plac (15.4.) bo prvič organiziran Domžalski bolšjak v Češminovem parku.

Osrednja dogodka ob občinskem prazniku Občine Domžale bosta slavnostna seja Občinskega sveta Občine Domžale ob občinskem prazniku in prireditev »Spoznajmo se, praznujmo skupaj«.

Slavnostna seja s podelitvijo nagrad, plaket in naziva častni občan Občine Domžale bo potekala v torek, 18. aprila, ob 19. uri, v Kulturnem domu Franca Bernika Domžale.

Prireditev Spoznajmo se, praznujmo skupaj pa bo v sredo, 19. aprila, od 16. do 20. ure, v Češminovem parku Domžale, kjer se bodo obiskovalcem predstavile vse zainteresirane šole in društva Občine Domžale ter poskrbele za zabavo za vse generacije, od najmlajših do najstarejših. Mag. Renata Kosec, županja Občine Domžale, je pojasnila: »Prireditev »Spoznajmo se, praznujmo skupaj« je namenjen druženju, vseh občank in občanov ter vseh generacij. Prireditev zagotovo bogatili družabno dogajanje in življenje v naši občine ter predstavlja prostor, kjer se lahko spoznamo, družimo, povežemo in skupaj oblikujemo našo občino, prostor zadovoljnih ljudi.«

Koledar prireditev ob občinskem prazniku se nato z Balinarskim turnirjem BK Tabor Ihan, Kegljanjem slovenskih paraplegikov za Pokal Občine Domžale in Slovesnostjo ob dnevu upora proti okupatorju zaključi s Prvomajsko budnico.

Več informacij o prireditvah bo objavljenih na spletni strani Visit Domžale in družbenih medijih Občine Domžale.

Petra Petravič; Foto: Občina Domžale

 

Tagi