Dan policije v znamenju spoštovanja, hvaležnosti in odgovornosti

Slovenska policija danes, 27. junija, praznuje dan policije. Ob tej priložnosti so predstavniki Ministrstva za notranje zadeve in javno upravo, Policije ter Zveze policijskih veteranskih društev Sever s polaganjem vencev v Parku spomina Tacen in pri spomeniku na Novih Žalah v Ljubljani počastili spomin na policiste, ki so življenje izgubili med osamosvojitveno vojno ali pri opravljanju policijskih nalog po letu 1991.

Dan policije je namenjen spominu na pogum in predanost vseh, ki so sodelovali pri nastajanju samostojne Slovenije ter postavljali temelje slovenske policije. Hkrati predstavlja priložnost za zahvalo vsem nekdanjim in sedanjim policistkam, policistom ter drugim zaposlenim v Policiji, ki s svojim delom vsak dan skrbijo za varnost ljudi.

Delegacijo, ki je položila vence, je vodil minister za notranje zadeve in javno upravo Franci Matoz. S tem dejanjem so se poklonili padlim policistom ter sodelavcem, ki so pri opravljanju svojega poslanstva žrtvovali življenje.

Letošnje praznovanje dneva policije se je začelo že v začetku junija z osrednjo slovesnostjo v Krškem. V nadaljevanju meseca so po vsej Sloveniji potekale številne prireditve, predstavitve policijskega dela in dogodki, namenjeni krepitvi sodelovanja med policijo in lokalnimi skupnostmi.

Vršilec dolžnosti generalnega direktorja policije Danijel Lorbek je ob prazniku poudaril, da varnost ostaja ena najpomembnejših vrednot družbe, policijsko delo pa se nenehno sooča z novimi in vse zahtevnejšimi izzivi. Izpostavil je, da bo Policija tudi v prihodnje delovala strokovno, zakonito in učinkovito ter posebno pozornost namenjala podpori zaposlenim, varnosti lokalnih skupnosti in ohranjanju zaupanja javnosti.

Ob dnevu policije so se v Policiji zahvalili tudi prebivalkam in prebivalcem za zaupanje ter sodelovanje, saj varnost ni le naloga policije, temveč skupna odgovornost celotne družbe. Zahvalo so namenili tudi državnim institucijam, pravosodnim organom, sistemu zaščite in reševanja ter vsem organizacijam, s katerimi vsakodnevno sodelujejo pri zagotavljanju varnega okolja.

Ob prazniku so iskrene čestitke in zahvale namenili tudi vsem zaposlenim v Policiji za njihovo predanost, strokovnost in odgovorno opravljanje nalog v dobro ljudi.

Vir: polcija; Foto: Katja Kodba, STA

Tagi