Mednarodni dan muzejev v Domžalah: družinska pustolovščina in brezplačen ogled razstav

V soboto, 18. maja, obeležujemo Mednarodni dan muzejev, ki mu tudi v Domžalah vsako leto namenjajo posebno pozornost. Ob tej priložnosti bosta svoja vrata brezplačno odprla Slamnikarski muzej Domžale in Menačenkova domačija. Obiskovalce čaka edinstvena izkušnja – interaktivna družinska pustolovščina z naslovom Začarani slamnik.
Dogodek je namenjen otrokom in družinam, ki bodo na igriv in zabaven način odkrivali bogato slamnikarsko dediščino Domžal. Pustolovščina se bo začela v Slamnikarskem muzeju in se nadaljevala na Menačenkovi domačiji. Program so pripravili v sodelovanju Kulturnega doma Franca Bernika Domžale in Menačenkove domačije.
Za udeležbo na pustolovščini so potrebne prijave do četrtka, 16. maja, do 12. ure. Prijavite se lahko na e-naslov slamnikarski.muzej@kd-domzale.si ali po telefonu 01 724 84 08 (v času odprtosti muzeja).
Poleg pustolovščine si bodo obiskovalci lahko med 10. in 12. uro brezplačno ogledali tudi muzejske razstave:
-
Slamnikarski muzej Domžale ponuja stalno razstavo 300 let slamnikarstva na Domžalskem, ki prikazuje pomemben del lokalne kulturne in gospodarske zgodovine.
-
Menačenkova domačija gosti dve stalni razstavi, posvečeni kmečko-obrtniški družini Ahčin ter kiparju Francetu Ahčinu, obenem pa tudi občasno razstavo ilustracij umetnika Mateja Kozine z naslovom Svet ilustracij.
Dogodek ob Mednarodnem dnevu muzejev je odlična priložnost za družinsko raziskovanje kulturne dediščine. Obiskovalci se bodo lahko na poti pustolovščine pridružili domišljijskim likom – deklici Ajdi in lisici Mici – ter se podali na nepozabno doživetje.
Vir: Slamnikarski muzej Domžale