Menačenkova domačija bo gostila razstavo Irene Remc

Menačenkova domačija bo v torek, 11. novembra 2025, ob 18. uri odprla vrata razstavi, ki združuje arhitekturno preciznost, naravne motive in domišljijski svet živali. Na ogled bo postavitev Irene Remc, pod naslovom Črta, list in šapa, ki vključuje tako slikarska kot ilustratorska dela avtorice.

Razstavo bosta predstavili avtorica in Ivana Potočnik, vodja programa, postavitev pa je pripravil Roman Kos. Obiskovalci si bodo razstavo lahko ogledali do 20. decembra 2025, od torka do petka med 10. in 12. uro ter od 17. do 19. uro, ob sobotah pa od 10. do 12. ure. Vstop je prost.

Irena Remc, po izobrazbi arhitektka, že vrsto let razvija svoj likovni izraz v tradicionalnih tehnikah, predvsem z gvašem in akvarelom. Inspiracijo za svoja dela pogosto najde v naravi, arhitekturi in pisanem živalskem svetu, še posebej jo navdušujejo gozdne živali. Njena dela so redno prisotna na sejmih, med drugim na Artish sejmu, ter na Instagramu, kjer sodeluje v mednarodnih umetniških izzivih, kot je Folktale Week, ki spodbuja ustvarjanje ilustracij in zgodb po navdihu ljudskih pravljic.

Avtorica je dolgoletna udeleženka slikarske šole Blaža Slaparja, kjer izpopolnjuje svoje slikarske poteze. Med njenimi dosedanjimi razstavami izstopajo nastopi na IX. bienalu slovenske neodvisne ilustracije leta 2023, razstava v Tvornici – Center Rog leta 2024 ter poletna predstavitev v knjižnici Moravče letos poleti. Razstava v Menačenkovi domačiji bo obiskovalcem ponudila vpogled v oba tematska sklopa Ireninega ustvarjanja – arhitekturo in naravo, v katerih se prepletata natančnost in domišljija.

Vir: KD Franca Bernika Domžale

Tagi