Baletna šola Ana ob 5-letnici pripravlja slavnostni plesni večer v Radomljah

Sobota, 6. junij 2026, ob 18. uri

Konec maja Baletna šola Ana praznuje pomemben jubilej, pet let delovanja v Kulturnem domu Radomlje. Ob tej priložnosti pripravljajo poseben Slavnostni koncert, ki bo v soboto, 6. junija 2026, obiskovalce popeljal v svet baleta, sodobnega plesa in mladostne ustvarjalnosti.

Na odru Kulturnega doma Radomlje bo nastopilo več kot 60 plesalk in plesalec Baletne šole Ana, ki bodo skozi večer predstavili bogat in raznolik program. Občinstvo si bo lahko ogledalo skupinske koreografije vseh plesnih skupin, večer pa bodo dodatno obogatili tudi nastopi učenk zaključnega 6. razreda baleta in baletne skupine s klasičnimi variacijami iz znanih baletov, kot so Trnuljčica, Armidin paviljon in Faraonova hči. Poseben trenutek večera bo nastop nekdanje učenke šole Gaje Tare Krušič, danes dijakinje 1. letnika Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana na umetniški gimnaziji smer balet. Njen nastop bo simbolično povezal začetke šole z novimi generacijami mladih plesalcev, ki svojo plesno pot šele začenjajo.

Slavnostni večer pa ne bo zgolj niz plesnih točk. Ustanoviteljica šole Ana Trojnar bo vse nastope povezala v skupno zgodbo, kar bo dogodku dalo še dodatno čustveno noto ter ustvarilo pravo gledališko plesno doživetje. Program bosta povezovala Ana Gruden in Gregor Trebušak, ki sta z Baletno šolo Ana sodelovala že jeseni ob praznovanju jubileja v Kamniku.

Baletna šola Ana je v petih letih postala pomemben del kulturnega utripa Radomelj in širše okolice. Poleg tradicionalnih letnih baletnih koncertov smo v tem času spremljali tudi več celovečernih plesnih predstav, ki so pustile močan pečat med obiskovalci. Med njimi zagotovo izstopajo Odčarani letni časi, Zimska baletna pravljica in Biserni zaliv, predstave, ki niso navduševale le s plesom in vizualno podobo, temveč so tako otrokom kot odraslim prinašale tudi močno sporočilno vrednost o prijateljstvu, pogumu, povezanosti in lepoti domišljije.

Ob koncertu bo v prostorih Kulturnega doma Radomlje ponovno zaživela tudi razstava ob 5-letnici Baletne šole Ana, ki bo na ogled vse do sredine septembra. Slavnostni koncert bo tako več kot le praznovanje obletnice, bo poklon petim letom predanega dela, ustvarjalnosti in mladim talentom, ki skozi ples soustvarjajo zgodbo Baletne šole Ana ter bogatijo kulturno življenje Radomelj in širše okolice.

Naročnik oglasa: Baletna šola Ana, Ana Trojnar s.p.

Tagi