Policisti zaznali številne kršitve na avtocesti

Minuli vikend so ljubljanski prometni policisti zaznali več kršitev cestno-prometnih predpisov na območjih zastojev, ki so nastali zaradi del na avtocesti. Policisti so bili med drugim osredotočeni na zagotavljanje prehoda reševalnim vozilom, hkrati pa so ukrepali proti voznim, ki niso spoštovali pravil vožnje v takšnih razmerah.

V času teh zastojev so ljubljanski policisti zaznali kar 68 prekrškov, ki so bili povezani z nepravilnim prehitevanjem in vožnjo po odstavnem pasu, kar je v takih razmerah posebej nevarno. Zoper vse kršitelje je bil začetek postopka o prekršku že izveden.

Policija pojasnjuje, da bodo nadzor nad cestno-prometnimi predpisi na avtocestnih povezavah in obvoznicah izvajali tudi v prihodnje, pri čemer bodo pozorni predvsem na nepravilno vključevanje vozil v promet, vožnjo po odstavnem pasu in ustrezno oblikovanje reševalnega pasu, ki je ključen za nemoten prehod reševalnim vozilom.

Vse voznike policisti pozivajo, naj v primeru zastojev ustvarijo reševalni pas in upoštevajo prometne predpise, saj lahko le s tem pripomorejo k večji varnosti na cestah ter omogočijo hitrejšo in učinkovitejšo pomoč v nujnih primerih.

Tagi