Simbolična fotografija. Foto: umetna inteligenca
Kamniški policisti so obravnavali serijo vlomov v gostinske lokale in poslovni prostor, ki so bili izvršeni konec prejšnjega meseca v isti noči na območju Kamnika. Zaradi utemeljenega suma storitve več kaznivih dejanj sta bila prijeta 32-letni in 26-letni tuja državljana, ki ju je preiskovalni sodnik po zaslišanju poslal v pripor.
Po podatkih Policijske uprave Ljubljana sta osumljenca vlomila v štiri gostinske lokale, iz katerih sta odtujila denar in različne predmete, poskušala pa sta vlomiti tudi v enega izmed poslovnih prostorov. S svojimi dejanji sta povzročila za več kot 6.000 evrov skupne škode.
Policisti so storilca izsledili na podlagi zbranih obvestil in dokazov, pridobljenih med ogledi krajev kaznivih dejanj. Minuli konec tedna so jima odvzeli prostost ter ju s kazensko ovadbo zaradi štirih kaznivih dejanj velike tatvine in poskusa velike tatvine privedli k preiskovalnemu sodniku. Ta je po preučitvi okoliščin za oba odredil pripor, kazenski postopek pa se nadaljuje.
Related