Je bila v ozadju napada na taksista nacistična ideologija?

Na ljubljanskem okrožnem sodišču se je nadaljevalo sojenje Gašperju Pavliču in Jaki Flisu. Prvi je obtožen poskusa uboja, drugi pomoči storilcu po storitvi kaznivega dejanja. Napad na taksista se je zgodil 19. marca 2016, zjutraj na Prešernovi cesti v Domžalah.

Mladeniča sta se na zatožni klopi znašla zaradi napada na taksista Milutina B. v Domžalah 19. marca lani. Pavliču grozi od 5 do 15 let, Flisu do eno leto zapora, oba pa se zagovarjata, da jima je zaradi enormne količine popitega alkohola vzelo spomin, poroča spletni portal Svet24.si.

Po navedbah tožilstva je Milutin kritičnega jutra opravil prevoz 21-letnega Pavliča in leto starejšega Flisa od gostinskega lokala Rašica na Dunajski v Ljubljani v Domžale. Ko so okrog 6. ure prispeli na Prešernovo cesto v Domžalah, je taksist izstavil račun, Pavlič pa ga je z zadnjih sedežev napadel z nožem na zaklop in ga z njim večkrat zabodel. Flis je ob tem zbežal, Milutin in Pavlič pa sta se še nekaj časa v taksiju prerivala in pretepala. Taksistu je nasilneža uspelo izvleči iz avta, pri čemer sta oba padla po tleh, dogajanje pa je opazil eden od naključnih voznikov in o tem obvestil policijo. Medtem se je na kraj vrnil Flis, ki je leto mlajšemu pajdašu pomagal pobegniti tako, da je odrinil oškodovanca.

Kljukasti križ kot simbol miru
Po poročanju spletnega portal Svet24.si, so na petkovem naroku vpleteni prebrali listine v spisu in si ogledali med preiskavo zasežene predmete. Med drugim okrvavljeno majico s kljukastim križem, ki so jo policisti med preiskavo zasegli Pavliču in za katero trdi, da je pripadala njegovemu mlajšemu bratu, ki je v vmesnem času že umrl.

O domnevnih Pavličevih povezavah z neonacisti bo sicer v nadaljevanju sojenja še govora. Prihodnjič bo zaslišan policist, podpisan pod uradni zaznamek, iz katerega izhaja, da je Pavlič »pripadnik radikalne skupine, ki se ukvarja z nasilnimi dejanji« in da je bil njegov avto dvakrat opažen na druženju »skinov«, ki so ga nadzorovali policisti. Pavlič kakršnokoli povezavo z skrajnimi gibanji sicer zanika in trdi, da gre pri svastiki, ki jo ima na hrbtu tudi vtetovirano, za simbol miru. Glavna obravnava se bo nadaljevala 3. oktobra, še poroča spletni portal Svet24.si.

Avtor: Miha Ulčar; Foto: Arhiv Domžalca
Tagi