V eni uri do polfinala pokala Slovenije

Odbojkarice Calcit Volleyja so v četrtfinalni tekmi pokala Slovenije doma premagala ATK Grosuplje s 3:0. V polfinalu, 13. marca, bodo v gosteh igrale s SIP Šempetrom.

Pred enajstimi dnevi so Kamničanke v četrtfinalu končnice državnega prvenstva še drugič premagale Grosupeljčanke in se uvrstile v polfinale, konec minulega tedna pa so v Mariboru po štirih letih spet osvojile srednjeevropsko ligo. Z Grosupeljčankami so se pomerile tudi v četrtfinalu pokalnega tekmovanja, spet pa so bile veliko boljše nasprotnice in se brez večjih težav uvrstile v polfinale.

Grosupeljčanke so s točko Nike Svetina povedle z 2:0, po drugem bloku Ajde Gornjec Hodnik še s 3:1, Kamničankam pa so bile za petami še vse do izida 8:10. Že sredi niza je bilo po uspešnem napadu Asje Šen 16:9 za kamniško ekipo, na servis Sare Hutinski in točki Maše Pucelj, ki ni imela milosti do svoje ekipe, v kateri je začela kariero, pa že 21:10. Niz se je končal z lastno napako gostij.

Tudi v začetku drugega niza so grosupeljske odbojkarice do izida 10:12 še držale korak s Kamničankami, nato pa so jim varovanke Bruna Najdiča z blokom Lare Rituper in po njihovi lastni napaki pobegnile za osem točk (19:11). Pred končnico drugega niza so gostje svoj zaostanek znižale na šest točk (15:21), toda na servis Sare Najdič in novi točki Maše Pucelj je bil tudi drugi niz odločen.

V tretjem nizu so si domače odbojkarice že sredi niza priigrala prednost osmih točk (15:7), po bloku Rituperjeve in uspešnem napadu Maše Pucelj pa že enajstih (21:11). Zanesljivo uvrstitev v polfinale Calcit Volleyja je z asom potrdila Lara Rituper..

Calcit Volley – ATK Grosuplje  3:0 (13, 15, 15)
Dvorana OŠ Stranje, gledalcev 80, sodnika: Kramar, Todorović.

Calcit Volley: Rituper 10, Radišković 10, Šen 10, Najdič 2, Hutinski 5, Boisa, Charuk, Grubišić Čabo (L), M. Pucelj 17, Čižman, Banko (L). Trener: Bruno Najdič.
ATK Grosuplje: Filipič (L), Pavič 3, Gojković, Zupan, Kukman, Žužek, N. Pucelj 9, Svetina 11, Čož 2, Cvijić, Križman (L), Gornjec Hodnik 7. Trenerka: Sara Radanović.

Avtor: Miha Štamcar; Foto: Calcit Volley