Dobljani s 3:1 ugnali velenjski Rudar

Na sporedu je bil 5. krog 2. SNL, članska ekipa NK Roltek Dob pa se je minulo soboto ob 16.30 uri v Športnem parku Dob pri Domžalah prvič nasploh pomerila z ekipo NK Rudar Velenje in jo ugnala s 3:1.

Pred ekipo “Modrih” iz Doba je bil seveda zahteven obračun, saj je v goste prišel nekdanji prvoligaš, ki pa po izpadu iz Prve lige Telekom Slovenije v minuli sezoni, ni našel prave forme v letošnji izvedbi 2. SNL, saj so “Knapi” vknjižili le 1 zmago, ko so v gosteh z 1:2 ugnali “rivale” NK Šmartno 1928, na preostalih treh srečanjih pa vknjižili le eno točko.

Dobljani so takoj po začetnem pisku sodnika Periča uresničili napovedi po hitrem golu in le-tega je v že v 4. minuti tekme za vodstvo “Modrih” z 1:0 dosegel domači odlični napadalec Denis Petrovič. A vodstvo Dobljanov ni trajalo dolgo, saj so po napaki obrambe v 13. minuti tekme prejeli gol za izenačenje na 1:1, med strelce pa se je vpisal Sandro Jovanovič.

A Dobljani se niso pustili zmesti in pričeli spet pritiskati na vrata gostov in po napaki gostujoče obrambe v 16-metrskem prostoru je sodnik Perič dosodil najstrožjo kazen, ki jo je uspešno za novo vodstvo z 2:1 realiziral Kristijan Šipek.

Le 5. minut kasneje so Dobljani ponovno ogrozili vrata “Knapov” in le-ti pritiska ponovno niso zdržali, mreža pa se je ponovno zatresla v 29. minuti tekme. Med strelce se je tokrat vpisal Albert Račič ter postavil rezultat polčasa 3:1.

V 2. polčasu smo lahko videli dobro nogometno predstavo le s strani “Modrih” iz Doba, saj si gostje niso uspeli organizirati resnega napada in tako niso zmogli ogroziti vrat, ki jih je odlično branil naš vratar Matic Čretnik, sicer tudi nekdaj prvi vratar velenjskega Rudarja. Dobljani so si sicer priigrali nekaj priložnosti, a je mreža gostov v 2. polčasu obmirovala.

Prihodnjo soboto “Modri” iz Doba odhajajo na gostovanje v Kranj, kjer se bodo ob 16. uri v tamkajšnjem Športnem centru Kranj pomerili z NK Triglav Kranj

Čestitke naši ekipi in strokovnemu štabu za zmago in nove 3 točke na prvenstveni lestvici 2. SNL.