Palijev memorial – 8 medalj za JK Ippon Kamnik

V soboto, 18. maja 2024, je v Gibu Šiška potekalo tekmovanje Palijev memorial, kjer so se mladi judoisti Judo kluba Ippon Kamnik izkazali z odličnimi nastopi. Tekmovanje, ki je štelo tudi za točke slovenskega pokala, je prineslo pomembne rezultate v kategorijah U14 in U16.

Tekmovalci iz Kamnika so se domov vrnili z impresivno bero medalj – skupaj so jih osvojili kar osem. Nastja Drakšič Koštomaj in Rok Ravnikar sta v kategoriji U16 zasedla prva mesta. Pavle Ilić je prav tako v kategoriji U16 osvojil drugo mesto. Na tretje stopničke pa so se povzpeli Leon Adrović, Karim Veinhandl (oba U16), Svit Starovasnik, Aleks Kolenko in Zakhar Kholodov (vsi U14). Martin Zupančič je v kategoriji U16 zasedel sedmo mesto.

POKAL ŠIŠKE ZA NAJMLAJŠE

Naslednji dan, v nedeljo, 19. maja 2024, so se mladi judoisti Judo kluba Ippon Kamnik in Judo kluba Komenda udeležili še enega pomembnega dogodka – prijateljskega tekmovanja Pokal Šiške za najmlajše, ki je potekalo prav tako v Gibu Šiška. Tekmovanje je bilo namenjeno otrokom od 1. do 3. razreda, sodelovalo pa je kar 32 mladih judoistov iz različnih šolskih skupin.

Mladi borci, ki prihajajo iz skupin šolskega juda na Osnovnih šolah Šmartno v Tuhinju, Stranje, Toma Brejca, Komenda Moste in Trzin, so prikazali izvrstne borbe, pridobili nove izkušnje in osvojili številne medalje. Vsi tekmovalci si zaslužijo čestitke za svoje pogumne nastope in uspehe.

Judo klub Ippon Kamnik in Judo klub Komenda se tako še naprej dokazujeta kot ena izmed vodilnih klubov v slovenskem judu, z odličnim delom z mladimi in spodbujanjem športnega duha ter tekmovalnosti.

Avtor: Katarina Kumer, Foto: Katarina Kumer