Zmaga proti Tajfunu za ohranitev možnosti za polfinale

Z domačo zmago proti neugodnemu Tajfunu iz Šentjurja so Domžalčani odločitev o zadnjem potniku v polfinale Lige Telemach prestavili na torek, ko bodo v odločilni tekmi za biti – ne biti gostovali pri Zlatorogu. Zmagovalec se bo uvrstil med najboljše štiri, poraženec pa predčasno končuje z letošnjo sezono.

V petek, 26.04.2013, so v 9., predzadnjem krogu Lige za prvaka v Ligi Telemach Domžalčani gostili košarkarje Tajfuna iz Šentjurja in v izenačeni tekmi slavili s 76:68 ter tak ohranili možnosti za preboj v polfinale.

V prvi četrtini smo gledali raztrgano košarko, z malo koši na obeh straneh (13:7), v drugi pa se je igra precej razživela. Če je pri Tajfunu korak s Heliosom držal le Mladen Primorac, pa se je pri domačih razigral Damir Rančić. Dosegel je kar 15 točk od prvih osemnajstih Domžalčanov v drugi četrtini, Helios pa je minuto in pol pred polčasom povedel za 13 (38:25). Ob polčasu je bilo 40:30.

Drugih 20 minut so odlično, z dvema trojkama, odprli košarkarji Tajfuna, a sta Rančić in Gregor Hrovat stvari hitro postavila na svoje mesto, in Helios je pred zadnjo četrtino, po trojki Rančića ob sireni, spet vodil z dvomestnim številom točk, bilo je 56:45. V zadnjem delu igre so naši brez večjih težav držali varno razdaljo, ko pa se je Tajfun s trojko Tadeja Fermeta tri minute pred konce, približal le na -5, 67:62, mu je z enako potezo na drugi strani odgovoril domžalski kapetan Jure Močnik in tekma je bila bolj kot ne odločena.

Pri Domžalčanih je s 26 točkami blestel Damir Rančić, ki je v zadnjih tekmah očitno našel svojo staro formo, za goste pa je največ točk, 18, dosegel Mladen Primorac.

Kot rečeno, Helios v torek, 30.04., v Laškem pri Zlatorogu igra svojo zadnjo tekmo drugega dela Lige Telemach, zmagovalec obračuna pa se bo Krki, Olimpiji in Mariboru pridružil v polfinalu.

Zmago Sagadin, trener Heliosa Domžal: "Pritisk na tekmi je bil velik, še posebej, ker smo igrali doma, kjer je potrebno zmagovati. Prvi polčas smo odigrali odlično, se razigrali in si ustvarili razliko. V nadaljevanju so Šentjurčani zadeli dve zaporedni trojki in tedaj smo se znašli v manjši krizi. Kljub vsemu mislim, da naši nasprotniki niso prišli niti blizu. Če potegnem črto lahko rečem, da smo bili boljši celo tekmo in več kot zasluženo slavili zmago. Igramo dobro, a lahko igramo še bolje."

Damjan Novaković, trener Tajfuna: "Helios je zasluženo slavil zmago, do katere ga je popeljal neverjetni Damir Rančić. Ta je zadeval neverjetne mete. V zadnji četrtini smo ga s kombinirano obrambo le uspeli zaustaviti, saj ni dal nobene točke več, a žal slabo skakali. V trenutkih, ko smo se približali domačinom je ključ do zmage držal Majstorović, ki je trikrat zapored ujel žogo v napadu. Igralcem nimam kaj zameriti, saj so se borili do svojih skrajnih moči in poskušali izvleči zmago. Žal nam ni uspelo. Res je, da smo tokrat imeli kriminalen met za dve toči. Svoje bo pokazala šele analiza, a če rečem, da smo zgrešili 10 popolnoma neoviranih metov mislim, da nisem pretiraval. Ostaja nam še ena tekma, ki jo bo težko odigrati, a morali se bomo potruditi."