Zlatorog za dve točki boljši od Heliosa

V petek, 4.01.2013, so domžalski člani odigrali prvo od dveh trening tekem pred nadaljevanjem državnega prvenstva, ki bo ponovno aktualen že prihodnji vikend. V goste je prišla ekipa Zlatoroga, vodilna ekipa Lige Telemach, ki je na koncu slavila tesno, z 80:82.

Tekma je bila vseskozi izenačena oz. bolje rečeno, vseskozi so bili v minimalni prednosti gostje. Slednji so že v prvi četrtini povedli za 9 (12:21), a je Helios hitro ujel priključek. Ob polčasu je Zlatorog vodil za točko (41:42), po koncu tretje četrtine pa je bilo 56:58 za goste. Slednji so sredi zadnje četrtine ušli že na osem točk naskoka, a so jih Domžalčani ujeli z delnim rezultatom 8:0 (Rebec 5 točk, Majstorović 3). Zadnji dve minuti sta si bili ekipi z ramo ob rami, zadnje točke pa so vseeno dosegli gostje oz. jih je za končno zmago prispeval Mitja Nikolič Smrdelj. Tako se je končalo z 80:82, saj Helios ni izkoristil zadnjega napada.

Oba trenerja sta priložnost ponudila prav vsem košarkarjem in minutažo tudi enakomerno prerazporedila. Pri Heliosu je kar 27 točk dosegel Đorđe Majstorović, 18 jih je dodal najmlajši član ekipe Matic Rebec, še 12 pa jih je prispeval, tudi še vedno mladinec, Gregor Hrovat. Pri Zlatorogu je bil z 20 točkami najbolj učinkovit nekdanji slovenski reprezentant Samo Udrih.

Naslednjo oz. zadnjo trening tekmo pred nadaljevanjem prvenstva bo Helios odigral v ponedeljek, 7.01., ko v goste prihaja vodilna ekipa hrvaškega prvenstva, Kvarner. Tekma se začne ob 19.00!