Zgodovinsko prijateljsko gostovanje v Banji Luki

V sredo in četrtek, 20. in 21.5.2015, so članice ŽNK Radomlje in dekleta U17 gostovala pri "sestrskem" klubu v Banji Luki in ob prazniku mesta "Spasovdan" odigrala prijateljsko srečanje z nogometašicami ŽFK Banja Luka, kjer pa rezultat ni bil v ospredju, omeniti pa velja, da je bila to prva mednarodna ženska nogometna tekma v Banji Luki in tako so na nek način nogometašice obeh klubov pisale zgodovino.

Dekleta so se v Banjo Luko odpravila že v sredo, srečanje pa odigrala v četrtek 21.5.2015, s pričetkom ob 16.30 uri na mestnem stadionu v Banji Luki, ki je domovanje FK Borac. V prvem delu smo v deževnem in hladnem vremenu spremljali izenačeno predstavo obeh ekip, najbližje zadetku pa so bile Radomljanke, ko je Monika Boh zadela prečnik. Omeniti velja še poškodbo radomeljske vratarke Sonje Čevnik, ki je stisnila zobe in odbranila prvi del, v drugem polčasu pa je trener Milomir Mandić vratarsko mesto namenil Tari Komatar, vratarki ekipe deklet U17.

V drugem delu hitro vodstvo domačink. Po predložku je z lepim volejem žogo za hrbet Tare Komatar, poslala Tatjana Stanić. Pol minute kasneje izenačenje Radomljank. Po pravi ekipni akciji, ki je bila tudi najlepša na srečanju (žoge se je v celotnem napadu dotaknilo kar 9 igralk), je s prefinjeno podajo s petko Polone Gerjol, z rutiniranim zadetkom zaključila Nina Predanič, izredno ekipno akcijo pa so z bučnim aplavzom nagradili tudi gledalci in navijači. Dve minuti kasneje so domačinke z drugim zadetkom Stanićeve, ki se je znašla sama pred našo vratarko, povedle z 2:1, le minuto kasneje pa je Stanićeva po izpuščeni žogi vratarke zadela še tretjič za 3:1. Do konca srečanja smo videli še en zadetek, v 70. minuti ga je po dosojeni 11-metrovki, po igri z roko v kazenskem prostoru, dosegla Katarina Vuković.

Postava ŽNK Radomlje: Čevnik (V), Čagran, Kralj, Jereb Manca (K), Jereb Maruša, Jagarinec, Boh, Prošek, Predanič, Gerjol, Žejen, Šarlah, Komatar (V), Razpotnik, Černelič, Ekić, Vrhovnik

Po končanem srečanju (katerega si lahko ogledate tukaj) so si dekleta obeh ekip ogledala finale pokala mesta Banja Luka med ekipama FK Krupa in FK Željezničar, kjer bili z 2:0 boljši prvi. Sledila je večerja in druženje, kjer sta vsem zbranim nekaj besed namenila predsednika obeh klubov, Zoran Aleksić in Uroš Juračič in obenem obljubila, da bosta kluba nadaljevala s sodelovanjem, tovrstnimi dogodki in srečanji, saj so le-ti dobrodošli predvsem za popestritev vsakdanjih treningov in obveznosti, ki jih imajo dekleta in trenerji v svojih klubih.

Uroš Juračič, predsednik ŽNK Radomlje: "Najlepše se zahvaljujem nogometašicam, trenerjem in g. predsedniku ŽFK Banja Luka, g. Zoranu Aleksiću, ki so nas toplo sprejeli v Banji Luki in dva dneva gostili v svojem mestu. Po nekaj manj kot dveh letih (avgusta 2013 je ŽFK Banja Luka gostoval v Radomljah – op.a.), smo se ponovno srečali in mislim da je to prava pot, saj s takšnim mednarodnim sodelovanjem, obilico dobre volje, novimi spletenimi prijateljskimi vezmi, širimo svoja obzorja. Ponosni smo, da je ravno naš klub odigral prvo žensko mednarodno nogometno srečanje v Banji Luki, kjer pa rezultat ni bil v ospredju. Nogomet je v takšnih primerih "le" rdeča nit, okrog katere potem pletemo vse ostale stvari in dogajanje, ki pa je za razvoj naših deklet in našega kluba izjemno pomemben. Dekleta so se zabavala, navezala nekaj novih poznanstev, kluba pa sta še dodatno utrdila prijateljske vezi in verjamem, da se ponovno kmalu srečamo, tokrat v Radomljah. Rad bi se še zahvalil domačinkam in klubskim predstavnikom za izkazano gostoljubje ter predsedniku g. Aleksiću za vabilo in vse, kar je postoril, da smo se pri njih počutili kot doma."

Na povabilo prijateljskega ŽFK "Banja Luka", s katerim nas vežejo izredni prijateljski odnosi in dogovor o sodelovanju…