Zanesljiva zmaga Dobljanov nad “Brici”

2. SNL - 7. krog

Članska ekipa NK Roltek Dob je v 7. krogu 2. SNL doma gostila NK Brda in “Brice” ugnala z visokih in zanesljivih 5:0!

Dobljani so hitro nakazali, kdo je v tem dvoboju favorit, pa čeprav so imeli v preteklosti z nogometaši iz Goriških brd precej dela, kljub temu pa je “Bricem” Dobljane uspelo doslej premagati le 1 krat in sicer 11. aprila 2018 v Vipolžah. Na preostalih srečanjih so 4 krat zmagali Dobljani, 5 krat pa sta se ekipi razšli brez zmagovalca. V Športnem parku Dob pri Domžalah Dobljani doslej še niso klonili, saj so vknjižili 4 zmage in 3 remije.

In tudi sredina tekma je bila po vzorcu zmagovalne statistike Dobljanov, mreža gostov pa se je zatresla že v 12. minuti tekme, ko je gol za vodstvo z 1:0 dosegel Denis Petrovič, ki pa se ni ustavil le pri enem doseženem golu, saj je dobrih 10. minut kasneje utrdil vodstvo Dobljanov s povišanjem prednosti na 2:0. V letošnji sezoni 2. SNL je izjemni Petrovič dosegel že 5 golov! Le dve minuti kasneje se je med strelce vpisal tudi Albert Račič, ki je gol za vodstvo s 3:0 dosegel v 26. minuti tekme. To je bil tudi rezultat polčasa.

V nadaljevanju pa so “Modri” iz Doba še “pritisnili na plin” in v 59. minuti pritisk na gostujočo obrambo “kronali” z golom za vodstvo s 4:0, med strelce pa se vpisal Domen Jugovar.

V zaključku tekme so strelsko odlično razpoloženi Dobljani postavili še “piko na i” na srečanju z “Brici”, saj je v 86. minuti glavni sodnik Roman Glažar po prekršku v 16-m prostoru, pokazal na belo točko, strel z 11 – m pa je seveda uspešno realiziral domači kapetan Klemen Kunstelj in postavil končni rezultat tekme 5:0.

Dobljani so tako vknjižili 3. zaporedno zmago, na prvenstveni lestvici 2. SNL pa trenutno zasedajo odlično 4. mesto, za vodilnimi Radomljami pa zaostajajo “le” 3 točke!

Domači strateg Simon Sešlar je na tekmi opravil vse 3 menjave, v igro pa so v 2. polčasu vstopili Denis Tubič, Klemen Kunstelj in Simon Gregorin.

Čestitke Dobljanom za visoko in zanesljivo zmago!