Za Judo klub Komenda 11 medalj na največjem judo turnirju v Sloveniji

V soboto, 1. februarja 2020, so se judoisti Judo kluba Komenda udeležili enega izmed najmočnejših in največjih turnirjev v Sloveniji, Apolon Open 2020 v Mariboru, ki je gostil kar 14 držav. Na turnirju, ki ga je odlično organiziral Judo klub Apolon Hoče, je nastopilo 690 tekmovalcev iz 81 klubov. Judo klub Komenda je dosegel odlično skupno 3. uvrstitev izmed slovenskih in 12. izmed vseh sodelujočih klubov.

Skupno je Judo klub Komenda na turnirju osvojil 11 kolajn, od tega 2 zlati, 1 srebrno in 8 bronastih. Rezultati bi lahko bili še boljši, če bi se tekmovanja udeležilo še več naših članov, a je kar velik del tekmovalcev zaradi bolezni moral ostati doma.

Luka Lukšič in Haya Veinhandl Obaid sta se levjesrčno borila in brez poraza osvojila 1. mesto. Prav tako sta se odlično odrezala Angelina Pajić in Leon Adrović ki sta osvojila 3. mesto. Čisto malo je v boju za kolajno zmanjkalo Karimu Veinhandlu, Filipu Megliču in Davidu Andriću, ki so pristala na 5. mestu. Točke v slovenskem pokalu so osvojili še Mark Jelnikar, Žiga Klarič in Maj Lokar Gros, vsi 7. mesto. Ostali so žal tokrat v močni konkurenci tujih tekmovalcev ostali brez uvrstitve.

Rezultati: Luka Lukšič (1. mesto, ml. kadeti U16), Haya Veinhandl Obaid (1. mesto, st. deklice U14), Vid Romšak (2. mesto, cicibani U10), Angelina Pajić ( 3. mesto, ml. kadetinje U16), Maja Adrović (3. mesto, cicibanke U10), Leon Adrović (3. mesto, ml. dečki U12), Nejc Osolnik (3. mesto, cicibani U10), Aleks Kolenko (3. mesto, cicibani U10), Jorik Kvapil (3. mesto, cicibani U10), Jaš Milek (3. mesto, cicibani U10), Lamar Škrijel (3. mesto, cicibani U10), David Andrić ( 5. mesto, ml. dečki U12), Karim Veinhandl (5. mesto, ml. dečki U12), Filip Meglič (5. mesto, st. dečki U14), Mark Jelnikar (7. mesto, ml. kadeti U16), Žiga Klarič (7. mesto, ml. kadeti U16), Maj Lokar Gros (7. mesto, ml. kadeti U16).

Avtor: Katarina Kumer; Foto: Judo klub Komenda