Za Domžalskimi plesalci je izjemno leto!

Leto 2015 je bilo za plesalce iz Plesnega kluba Miki zelo pestro in natrpano z domačimi ter tujimi tekmovanji, na katerih pa so se odrezali več kot odlično.

Že oktobra smo poročali o novih svetovnih podprvakih, ki so na Češkem s točko 'The Secret Life of Puppets'' med mladinskimi formacijami navdušili v kategoriji street show plesov. Tudi najmlajši v tej kategoriji so nas zastopali dostojno in si s točko ''Firefighters'' priplesali 7. mesto. Plesna tekmovanja so se mesec kasneje preselila v Italijo na Svetovno prvenstvo v hip hopu in electric boogie-ju, kjer so nas zastopali sami moški plesalci. Andraž Mrak in Dejan Djuranovič sta v kategoriji Electric boogie med članskimi pari zasedla 4. mesto, njun podmladek Žiga Colarič in Niko Komac pa med mladinci 5. mesto. Državni podprvak Anai Erce je med otroci v solo hip hop kategoriji med hudo konkurenco dosegel 19. mesto.

Konec novembra se je plesna karavana že tradicionalno preselila v Nemčijo, na svetovno prvenstvo v show dance-u. Članska mala skupina se je s točko ''Out of the Comfort Zone'' uvrstila na odlično 10. mesto, mladinska mala skupina in formacija pa sta se uvrstili med hudo konkurenco na 14. mesto. Zadnje tekmovanje v letu 2015 se je odvilo na Poljskem in sicer je bilo to Svetovno prvenstvo v jazz baletu in modernu, kjer sta plesalki in trenerki Maja Sonc ter Lana Smolnikar s slovensko modern reprezentanco v članskih malih skupinah postali svetovni prvakinji! Koreograf slednje točke je Jan Ravnik, ki bo v letošnjem letu skrbel tudi za tekmovalce v show dance-u. Klara Senica se je med solo jazz članicami uvrstila na 14. mesto.

Izjemno ponosni smo na vse dosežke, ki so si jih letos s trdim delom priplesali naši plesalci. Čestitamo jim za vse uspehe in tako njim, kot tudi trenerjem želimo, da bi bilo tudi leto 2016 tako uspešno, kot je bilo lansko.

Avtor: Tjaša Derstvenšek