V zaključku klonili proti prvouvrščenim

Lastovka je v soboto gostovala v Portorožu in se enakovredno kosala vse do zadnjih minut tekme. Na koncu je nekoliko popustila, zato končna razlika ni realni pokazatelj razmerja moči. Borili so se, a kljub temu so bili domači boljši.

Splošna plovba Portorož : Lastovka Domžale

91 : 81
                        (22:27, 23:19, 23:21, 23:14)

Gledalcev: 150
STATISTIKA

Oslabljena Lastovka (brez obolelega Nejca Glavaša) se ni ustrašila favoriziranih domačinov in je že v 1. četrtini povedla s 24:15. Mornarji so že v nadaljevanju srečanja naredili preobrat in po trojki Aleksa Cvetičanina povedli za 2 točki (39:37; 15. minuta). Izid polčasa (41:42) je postavil center gostov Milan Klepo, ki je poskrbel, da je njegova ekipa na daljši odmor odšla z minimalno prednostjo. v 3. četrtini so se izbranci Tomija Poplatnika 2-krat odlepili od tekmeca (58:53; 64:59), vendar domačinov to ni zmedlo. V zadnji minuti prej omenjene četrtine je Jaka Zagorc svoje moštvo znova popeljal v vodstvo (68:67). V sklepni četrtini je četa Konstantina Subotiča zlomil odpor nasprotnika. Do odločilne prednosti so slednji prišli 2 minuti pred iztekom dvoboja, ko je rezultat na semaforju kazal 84:75. Končni izid tekme je postavil Sašo Ožbolt (91:81). Najbolj zaslužen za vrnitev portoroške ekipe na zmagovalna pota je zagotovo tokrat sijajni Jaka Zagorc, ki je 27 točkam (met za 3: 5/7) dodal 6 skokov in 1 podajo. Z 18 točkami sta mu sledila Sašo Ožbolt in Adin Kavgič. Na nasprotni strani je bil najbolj razpoložen Jurij Ucman (20 točk, trojke: 4/5), ki je strelskemu izkupičku dodal še 6 skokov in 5 podaj. Obe moštvi sta bili razpoloženi izza črte (Portorož 11 trojk, Lastovka pa 10). Skok je pripadel Primorcem (32:28). Kavgić je uspešno skočil 9-krat, Klepo pa kar 14-krat.

Tehnična napaka dosojena igralcu KLEPO M. (KK Lastovka) zaradi nešportnega vedenja – reakcija ob sodniški odločitvi.

Konstantin Subotič, trener Splošne plovbe Portoroža: “To je bila dobra in atraktivna tekma za gledalce. Slednji so tokrat lahko videli vse, kar lahko ponudi košarka. Na obeh straneh je bilo dosti razpoloženih igralcev, ne glede na, da sta obe ekipi nastopali oslabljeni. Vsi igralci so bili razpoloženi in imeli občutek za met. Morda obramba ni bila v prvem planu. Moja ocena je, da je bila prej napad dober, kot pa obramba slaba. Pohvalil bi vse moje igralce. Nekateri so kljub težavam stisnili zobe in pokazali, da na domačem igrišču nasprotnikom ne priznamo premoči. Vesel sem, da smo se vrnili na zmagovalno pot. Pričakujem, da bo Lastovka visoko na lestvici, če ne pod samim vrhom. Gostom čestitam za fair in korektno tekmo. Želim jim veliko sreče v nadaljevanju sezone in nobenih poškodb.”

Tomi Poplatnik, trener Lastovke: “To je bila dobra tekma, na kateri so gledalci lahko uživali. Portorož je zasluženo zmagal. Mislim, da smo bili enakovreden nasprotnik, z izjemo zadnjih minut srečanja. Domačini so izkoristili naše napake, mi pa njihovih nismo. Sprememb v vodstvu je bilo kar 16. Nismo razočarani. Čestitam igralcem za pošteno in hrabro igro. Manjkal nam je Nejc Glavaš. Čestitam nasprotniku za zmago, kateremu želim uspešno nadaljevanje prvenstva.”

Ali je vaša ekipa pozabila na Jako Zagorca, ki vam je nasul kar 27 točk? ”Ne nismo pozabili na Zagorca. Gre za odličnega igralca, ki ga preprosto nismo znali zaustaviti.”

(povzeto po: slovenska-kosarka.si)

Izjava Aljaža Janže: “Odlična tekma, obe ekipi sta bili na nivoju. Škoda, ker nismo izkoristili priložnosti, das bi se domov vrnili z osvojenima dvema točkama. Poznala se je odsotnost Glavaša, ki bi definitivno pomagal v boju za zmago. Kljub temu čestitam Portorožu za zmago.”

IZJAVA KLUBA (namesto PREMISLEKA)
Najprej želimo čestitati gostiteljem za odlično predtavo in na koncu za zasluženo zmago. Dokazali smo, da v Portorož nismo prišli z belo zastavo, da smo se borili do zadnjega, vendar je na koncu zmanjkala neka malenkost. Portorožani so v zadnjih minutah izkoristili ponujeno priložnost in prepričljivo povedli ter postavili končno prednost desetih točk; največjo prednost na tekmi.
Na žalost smo v Portorož potovali brez Nejca Glavaša, kateremu zdravstveno stanje ni dovoljevalo nastopa. Njegova odstonost se je poznala v rotaciji igralcev. V drugem polčasu smo dobili tudi nepotrebno tehnično napako zaradi nesporazuma.
Kljub porazu pa vemo, da smo od sebe dali vse, kar je bilo v naših močeh. Danes pač ni šlo. Potrudili se bomo, da bo čez teden dni drugače in domačih gledalcev ne bomo razočarali.

Čez teden dni bomo v domači dvorani OŠ Venclja Perka gostili Hrastnik. Tekma bo v soboto, 2. 2. 2013 s pričetkom ob 20.30.