V trening tekmi Krka boljša z 68:77

V torek, 15.01.2013, je v Domžalah gostovala novomeška Krka, saj sta se ekipi pomerili v trening tekmi. Pričakovano je zmaga na koncu odšla v Novo mesto, Krka je slavila z 68:77.

Helios je tekmo dobro začel, saj je po polovici prve četrtine s po petimi točkami Mihe Fona in Nikole Gaćeše vodil 10:4. Do konca četrtine je potem bolj kot ne igrala le še Krka (2:12) oz. Jure Lalić, ki je v tem času dosegel tudi sedem zaporednih točk. V drugi četrtini so domači zaigrali bolje in se do polčasa približali Krki na le točko zaostanka, 32:33. Zasluge gredo Fonu, ki je v zadnji minuti prvega polčasa dosegel dve trojki.

V tretji četrtini se je Krka osredotočila predvsem na napad in v tem delu igre dosegla kar 27 točk, a jih na drugi strani od Heliosa prejela 21. Pri Novomeščanih je še naprej blestel Lalić, pridružil pa se mu je še Jaka Klobučar s trojko ter dvema "favl-košema". Vodstvo Krke 53:60 je bilo dovolj za goste, da so tekmo dokaj mirno pripeljali do konca, čeprav se je Helios po zaslugi Đorđeja Majstorovića še uspel približati na 61:63. V zaključku tekme sta dvome o zmagovalcu hitro razblinila že omenjeni Lalić ter mladi Erjon Kastrati, tako da so Novomeščani slavili z 68:77.

Pri domačih je bil 16 točkami prvi strelec Nikola Gaćeša, 15 jih je prispeval Miha Fon. Oba košarkarja, ki sta trenutna na preizkušnji, Đorđe Lelić in Mirza Ahmetbašić, se nista preveč izkazala. Pri Krki je bil nezaustavljiv Jure Lalić s 26 točkami, Jaka Klobučar pa jih je dodal 18.

Helios že to soboto, 19.01., čaka naslednja tekma Lige Telemach, ko v goste prihaja Grosuplje, ki je v prvem delu na domačem parketu s košem v zadnji sekundi presenetil Helios. Tekma bo ob 19. uri. VABLJENI!

Zmago Sagadin, trener Heliosa: "Tekme proti močnejšim nasprotnikov so vedno dobrodošle, saj le tako lahko napredujemo. Krka je za razred ali dva kvalitetnejša ekipa od nas, vendar smo se danes, ker niso bili v najmočnejši postavi, lahko vsaj delno kosali z njimi."